גיזום עץ לימון

תוכן עניינים

גיזום עץ לימון

בהרבה גינות ברחבי הארץ אפשר למצוא היום את עצי הלימון. יש ביניהם זנים נדירים ויקרים יותר כמו הלימון הסיני, היוריקה, הלימטה, הליים ועוד.

חשוב להבין כי למרות הפופולאריות הרבות שיש היום לעצי הלימון, עדיין מדובר בעץ ובצמח שאינם מקומיים. מסיבה זו חשוב לטפל בעץ בצורה זהירה, מדויקת ואחראית על מנת להבטיח כי אכן העץ לא יינזק והפעולה כולה תיעשה מתוך התייחסות לכלל המאפיינים של העץ.

גיזום עץ לימון

גיזום עץ לימון – כדאי לדעת

עץ הלימון הוא עץ שנותן פרי נפלא אך הוא רגיש לרוחות וקור ולא בכל אזור יהיה קל לגדל אותו.

טיפול נכון בלימון יוסיף לגינה מראה מיוחד, ריח וייתן לבעלי המקום פרי טרי ואורגני.

גיזום עץ לימון הוא חלק בלתי נפרד מדאגה לצמיחה שלו ויש להקפיד לבצע אותו כראוי.

גיזום עץ לימון יכול לעזור לפריחתו וגדילתו

גיזום עצים מטרתו לשבח את העץ ולהיטיב עם הגינה. במקרים בהם העץ "מפריע" בכך שענפיו גדלים לאזורים לא רצויים כמו שבילים, יש לבצע את הגיזום שישרת את המקום, אך תמיד יש להתחשב בצרכים של העץ ומה יעזור לו לצמוח ולגדול.

גיזום עץ לימון יכול לתרום רבות לפריחתו. לעתים, חלק מהענפים על העץ מתים ובכך הם מעכבים את הגדילה ופוגעים בסיכוי של ענפים בריאים אחרים לגדול ולכן חשוב להסירם במקצועית.

 

מחירון גיזום עץ לימון לפי גודל

גיזום עץ לימון הוא לא תמיד סיפור יקר. הדבר תלוי בגובה העץ, בהיקף העבודה הדרושה כמו גם בסוג העבודה הדרושה.

מאפייני עץ מחיר
עץ לימון צעיר החל מ – 300 ₪ עד 450 ₪
עץ לימון בוגר שהגובה שלו הוא עד שש מטר 400 ₪ עד 550 ₪

 

ראו גם: העתקת עץ לימון.

גיזום עץ לימון חסרונות

ככל שמדובר בנושא של עץ לימון גיזום, הרי שהמטרות של הגיזום הן חשובות מאוד בגלל סיבות שונות. ללא הגיזום, העץ לא יוכל לצמוח היטב ולהניב את מקסימום היבול שלו.

אפשר למנות את הסיבות אשר בשלהן יש לבצע את הגיזום:

 • שמירה על בריאות העץ – עץ לימון בריא הוא עץ לימון שמקבל את כל מה שהוא צריך לקבל. זה אומר השקיה במינון הנכון, גיזום בעת הצורך כאשר המטרה היא סילוק של ענפים חולים, יבשים, פצועים או שבורים. אם משאירים ענפים כאלה על העץ, הרי שבריאותו של העץ נפגעת וזה עשוי להוביל אף למותו שלך העץ. גיזום שנעשה בצורה הנכונה ובמקצועיות הדרושה מובילה לצמיחה יעילה יותר ולהגברת התפוקה של פירות העץ.
 • טיפול פשוט וקל יותר – ברגע שמבצעים את הגיזום של העץ, שומרים עליו ומונעים מהעלים שלו להסתבך ולגדול פרא. מה שמקל על התחזוקה של העץ שלא יגיע לגובה שיסבך את הטיפול. הגיזום אף מקל על הקטיף של הפירות בהמשך.
 • עיצוב – הגיזום של העץ יעניק לו מראה מעוצב ואסתטי. באופן כזה מונעים את התפשטות העץ ללא שליטה לכל כיוון.
 • מניעת סכנות – עץ שצומח פרא לכל כיוון בלי כל בקרה עשוי להפוך למקור סכנה ולבעיה לא פשוטה לכל הסביבה. הגיזום מונע סיכונים מיותרים.

גיזום עץ לימון

מי יכול לבצע גיזום עץ לימון? האם אפשר באופן עצמאי?

גיזום עצי פרי הדר דורש ידע והוא מחייב מקצועיות. ככל שמדובר יהיה בעבודה שתיעשה בצורה נכונה יותר הרי שהתוצאות תהיינה טובות יותר. חשוב לתת את הדעת על ביצוע מדויק ונכון של הגיזום מה שיתרום בסופו של דבר לאיכות העץ ותפוקת הפירות.

רק אם למדתם והתנסיתם בכך תוכלו לבצע את המלאכה בכוחות עצמכם.

גיזום עץ לימון

איך גוזמים עץ לימון?

עץ הלימון הינו עץ יחסית קטן. הוא מגיע לגובה של שש מטר מקסימום. הענפים של העץ מחודדים, הפרחים שלו הינם בצבעי סגול בהיר והעלים לו אליפטיים ומחודדים. כל אחד יוכל לרכוש עץ לימון במשתלה ולנטוע אותו בגינה.

ההמלצה היא לנטוע את העץ דווקא באביב למרות שהוא יצמח היטב גם בעונות אחרות. עץ הלימון הוא עץ שקל מאוד לגדל, הוא עמיד מאוד והוא מתאים לכל סוגי הקרקע. יש אנשים שמגדלים אותו אפילו בתוך עציץ במרפסת.

עץ לימון הוא עץ הדר, אז מתי גוזמים עצי הדר? ואת עץ הלימון בפרט? את העץ צריך לגזום מידי פעם כדי לחזק אותו, יש לדאוג להשקיה שלו כמובן בהתאם לעונת השנה וחשוב לשמור עליו ולדאוג לתחזוקה שלו.

גיזום עץ לימון

דגשים בתהליך גיזום עץ לימון

 • כלי איכותי – חשוב מאד לשים לב לכלי איתו גוזמים את הלימון. גיזום נכון לעץ לימון יתבצע בעזרת מזמרה איכותית וחדה אשר תוריד בבת-אחת את הענף שנרצה להוריד.
  המטרה היא לבצע חיתוך חלק ולהימנע מהשארת זיזים באזור.
 • טיפול באזור הגיזום – לאחר הגיזום של הענף יש לטפל באזור החשוף ורצוי למרוח משחה ייחודית שתמנע ממזיקים להיכנס אל תוך הענף.
  על אף שעץ הלימון מוכר לכל, הגידול שלו דורש תשומת לב ואין לגזום אותו באקראיות.
 • עונה אידאלית – את עץ הלימון רצוי לגזום בתקופה שבין סוף החורף לתחילת האביב. הסיבה לכך היא שבאביב הצמח פורח והמטרה של הגיזום היא לטפל בו ולאפשר לו לצמוח בצורה האופטימלית.
  הורדת חלק מהענפים שכבר מציצים מהם ניצנים יכול לפגוע בפריחה שנרצה ליצור.
 • גיזום לסירוגין – במקרה שישנם ענפים רבים באותו האזור מומלץ לבצע גיזום של ענפי הלימון שמצמצמים את הכמות ולא לגזום את כולם ולהשאיר את העץ חשוף.
  בעל מקצוע מנוסה שמכיר היטב את התחום יוכל לעשות את העבודה כראוי.

גיזום עץ לימון מבעל מקצוע מומלץ

איך לבחור גוזם מקצועי לגיזום עץ לימון?

כדי לקבל מענה מושלם חשוב לברר על איש מקצוע מנוסה שיש לו ניסיון וגם מכשור שיודע לבצע גיזום עצים מקצועי מושלם של המלאכה.

גיזום עץ לימון

פנו אל גוזם מקצועי, בעל ניסיון וכלים מתאימים

כפי שנכתב, עץ הלימון יכול להיות עץ רגיש ולכן חשוב לטפל בו כהלכה. מעבר לכך שחשוב להשקות אותו ולהרבות בהשקיה בתקופת הפריחה, יש לבצע גיזום ובכך לאפשר לו לגדול בצורה המטיבה עבורו.

פניה אל גוזם מקצועי היא הדרך הטובה ביותר לדאוג לעץ. הגוזם יגיע עם כלים מתאימים ויבצע דילול מוקפד של הענפים תוך דאגה לכך שהעץ לא ייפגע ממזיקים שונים.

אתר זה מאפשר לך לקבל פניות רק מבעלי מקצוע שיודעים היטב מהו גיזום עץ לימון ומכירים היטב את התחום.

כל שעלייך לעשות הוא להשאיר את פרטייך באתר Gizum4u.co.il ומומחה בתחום ישמח ליצור איתך קשר.

5/5 - (5 votes)