גיזום עצים בתל אביב

גיזום עצים בתל אביב - תמונה ראשית
חץ מונפש
תוכן עניינים

לא משנה אם מדובר בעץ בגינה הפרטית או עצים בשטח ציבורי. מה שיוצר את ההבדל בין עץ נעים לעין, אסתטי ואפילו בטיחותי יותר לסביבה זה הגיזום של העץ שנעשה בזמן הנכון ובאופן הנכון.

כאן עולות לעיתים שאלות רבות:

מי אחראי על גיזום עצים שצומחים בשטחים עירוניים? איך מבצעים את הגיזום בשטחים פרטיים? האם צריך לקבל אישור עירוני לפני שמבצעים את הגיזום?

אנחנו כאן כדי לעשות מעט סדר בעניין.

האם צריך אישור מעריית תל אביב לפני גיזום?

גיזום היא פעולה הכרחית לעץ וללא גיזום העץ פשוט נעשה בלתי יציב, הוא לא מתפתח כמו שצריך, הוא לא מקבל את המירב שהוא יכול לקבל מהשמש וגם מהשורשים שלו כי הענפים הרבים הנשלחים לכל עבר דורשים כולם את משאבי העץ כאשר לעיתים זה בא על חשבון הפירות או החלקים הפנימיים של העץ. כל התוצרת למעשה נעשית פחות משובחת ברגע שיש ענפים מיותרים.

נוסיף על כך את העבודה שקרני השמש אינם מצליחים לחדור ולהגיע עד כל החלקים הפנימיים של העץ מה שמוביל לכך שהעץ למעשה לא יכול להגיע למיצוי הפוטנציאל המלא שלו.

גיזום עצים היא פעולה פשוטה יחסית והיא לא מחייבת אישורים עירוניים לביצוע. הדבר נכון בגיזום עצים בשטחים פרטיים.

ככל שמדובר בעצים ציבוריים, יש לפנות אל העירייה כדי שתבצע את הגיזום במקרה ואתם סובלים מהענפים של העץ שמחשיכים את הבית או מכערים את הנוף.

גיזום עצים בתל אביב

גיזום וכריתת עצים בתל אביב

בעלי גינות בתל אביב והסביבה מתגוררים לרוב בבתים פרטיים ולעתים בבניינים משותפים, במקרים של בניינים משותפים ישנו את חוק גיזום עצים בין שכנים.
העצים והשיחים שנשתלו בגינה, אשר גדלים בצורה טבעית ולא תמיד לשביעות רצונכם.
מטרת גיזום עצים בתל אביב היא להפוך את הגינה שלכם לנעימה למראה, בריאה ומסודרת.
כשמדובר על כריתת עצים בתל אביב, תתבצע גם היא על ידי בעל מקצוע המומחה בתחום ועם כלים מורכבים המתאימים לעבודה.
הכריתה לרוב תתבצע לשם הזזת עץ חולה, פגוע או עץ שמפריע למעבר במקום.

אולי יעניין אותך: 

תשלום אגרה כריתת עצים | האם מותר לגזום עץ פרי?

חשיבות בעל המקצוע לעבודות גיזום וכריתת עצים בתל אביב

  • מקצועיות – ישנם סוגים רבים של עצים, אשר כל אחד מהם דורש התייחסות שונה. התפקיד של הגוזם והכורת הוא להכיר את הגינה שלכם, לתכנן את העבודה ולבצע אותה על הצד הטוב ביותר תוך הקפדה על בריאות השטח והסובבים.
  • כלים מתאימים – כלים שאינם מתאימים עלולים לפגוע בגינה שלכם וליצור נזק בטווח הארוך. בעל המקצוע יגיע עם כלים המיועדים לעבודה הנדרשת ובמקרה ומדובר בגיזום הכלים יהיו חדים כך שלא יגרם כל נזק לעצים.
  • ניקיון השטח – כריתת עצים בתל אביב ועבודות גיזום דורשות לא רק הורדה של העץ או חלקו אלא השארת שטח פנוי ונקי. התפקיד של בעל המקצוע הוא לדרוג לכך שתהיו מרוצים מהעבודה ותיהנו מהגינה שלכם.
  • אחריות לעבודה – שלא כמו ניסיונות לבצע לבד את עבודת הגיזום והכריתה או קריאה למישהו שחובב התחום, ברגע שתזמינו גיזום עצים בתל אביב וכריתה על ידי בעל מקצוע, תקבלו אחריות לכך שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

מחירון גיזום עצים בתל אביב

המחיר לגיזום עצים משתנה בהתאם לגובה העץ, השירות של הובלת הגזם, השימוש במנופים וכלים נוספים וכן הלאה. בגדול טווח המחירים הוא החל מ -1000 ₪ בעצים נמוכים ועד 2500 ₪ ויותר בעצים גדולים.

גיזום עצים בתל אביב – גם לגינות משותפות

אם אתם מתגוררים בבניין וחלק מהעצים אינם גדלים כמו שצריך ומפריעים למעבר במקום, זה הזמן לבצע גיזום עצים בתל אביב.
כדי לעשות זאת עליכם להעלות את ההפרעה מול ועד הבית ולדון יחדיו בהזמנת בעל מקצוע לשינוי הגינה.
העלות תהיה שולית לעומת היתרון של גינה בריאה ונוחות החיים במקום.

במקרה שיש לבצע כריתת עצים בתל אביב חשוב להזמין בעל מקצוע ולשתף את דיירי הבניין בהחלטה,
גם כאשר מדובר על שיפוץ של אחת מהדירות שמוביל לשינוי הגינה.

גיזום וכריתת עצים בתל אביב

היער העירוני של תל אביב 

הנוף האורבני של תל אביב מכיל בתוכו הרבה צמחיה. ישנם עצים ברחובות העיר, חורשות של עצים ועוד שטחים פתוחים רבים בהם צומחים עצים. זה למעשה מה שמוגדר היער העירוני של תל אביב. מדובר בכמעט 18% מתוך שטח העיר שלמעשה מכוסה צמחיה.

בעירייה נעשים מאמצים רבים לשימור וטיפוח היער העירוני של תל אביב כאשר העצים כולם נמצאים כל העת במעקב תוך הקפדה על טיפוח ושימור של העצים כולם.

בעירייה אף שוקדים על תוכנית שכונתית בה נסקרים כל העצים ובקרוב אף יושק יישומון מיוחד למען התושבים שם הם יוכלו לסקור גם את העצים הצומחים בשטחים פרטיים שלהם. 

גיזום עצים בשטח עירוני – מה חשוב לדעת?

כל התחום הזה של גיזום עצים הוא תחום מוגדר מאוד כאשר כל בעל עץ אמור לדאוג לעצים שברשותו ולוודא כי הם אכן מקבלים את הטיפול הנדרש ואת הגיזום בעת הצורך. כך שבמקרה ועץ בחצרו של השכן מפריע לכם, אתם לא יכולים לגזום את הענפים המפריעים לכם ללא רשותו. הוא מצדו חייב לטפל בעץ ולבצע את העבודה בהתאם לסוג העץ ובהתחשב בדיירים בחצר הסמוכה.

כאשר מדובר בעצים עירוניים, החובה כמובן מוטלת על העירייה. אין לגזום עצים באופן עצמאי בשטחים עירוניים. גיזום זה לא עניין של מה בכך. הגיזום חייב להיות בצורה מקצועית מסוימת מאוד ואי אפשר שכל אזרח יגזום בעצמו בצורה שמתחשק לו את העצים באזור שלו, בנוסף לא את כל האתרים מותר לגזום ולכן אנו חייבים להיות בטוחים ולדעת איזה עצים מותר לכרות ואיזה לא.

לרוב העירייה מגיעה בזמנים המיועדים ומבצעת את הגיזום הנדרש, עם הכלים הנכונים, על ידי אנשי המקצוע שיודעים איך לעשות את העבודה וכך העצים מקבלים את הטיפול והטיפוח הנדרשים. עם זאת, תמיד אפשר לפנות אל העירייה בבקשה לגיזום עץ המפריע לכם בנוף.

להזמין כריתת עצים בתל אביב וגיזום ללא כל חשש

אנו בGizum4u מציעים לכם שירותי גיזום וכריתת עצים בתל אביב, שמתבצעים במקצועיות ובאחריות מלאה על ידי המומחים שלנו!

זה הזמן לחייג אלינו 050-9995335 או להשאיר פרטים באתר ומומחה שלנו יחזור אליכם עם פרטים נוספים.

4.9/5 - (8 votes)