כריתת עצים חוק

חוק כריתת עצים בישראל
תוכן עניינים

כריתת עצים חוק

כריתת עצים חוק – מה חשוב לדעת

במדינת ישראל, על פי חוק שיישומו החל בנובמבר 2008, כל עץ בוגר הוא עץ מוגן. כדי לעקור את העץ או לכרות אותו, יש לקבל אישור מתאים מפקיד היערות המקומי. מכאן אפשר להבין כי גם כאשר מדובר בגינה הפרטית ישנו חוק כריתת עצים שאנו מחויבים אליו.

טופס אישור כריתת עצים לפי חוק

כדי לכרות עץ, ולא משנה מהי הסיבה, יש לקבל אישור מטעם פקיד היערות. לשם כך צריך לפנות אל הרשות המקומית ולבקש ליצור קשר עם פקיד היערות. מגישים את הבקשה לפקיד היערות שם מנמקים את הסיבה לבקשה.
הטופס בו מגישים את הבקשה מכונה טופס אישור לכריתת עצים ואפשר למצוא אותו באתרים השונים של הרשויות ברחבי הארץ.
חשוב לדעת שלא תמיד כל בקשה נענית בחיוב. יש מקרים אשר בהם פקיד היערות אינו רואה בנימוק עילה מספקת לכריתה של העץ. לעיתים הוא ישלח לכם תשובה שלילית ובמקרים אחרים הוא יבקש לראות את העץ ולבדוק את מצבו מקרוב. חשוב לדעת כי גם במקרים אשר בהם סורבתם ולא קבלתם את האישור לכריתה של העץ, עדיין יש סיכויים טובים שבהגשת ערעור לצד נימוק מחודש, עדיין תאושר הבקשה.

לנוחיותכם, מוזמנים ללחוץ על הטופס להורדה >>

טופס אישור כריתת עצים
טופס אישור כריתת עצים

כריתת עצים חוק והגשת טפסים

כריתת עצים חוק הוא מושג שכל מי שרוצה לבצע שינוי משמעותי בגינה שלו צריך להכיר. בין אם הכוונה היא להזיז את העץ הקיים ממקומו ובין אם הכוונה היא לכרות אותו, יש לקבל אישור לפני הפעולה. כדי להקל על הליך הבקשה, ניתן להוריד טפסים מכוננים דרך קק"ל ולבצע את הפעולה בקלות ובלי לצאת מהבית.
במקרה של קבלת עזרה מכורת מקצועי, אפשר לברר מולו מהם האישורים שלו ולבקש סיוע בביצוע הכריתה על פי חוק.

הגדרת העץ הבוגר

כפי שנכתב, חוק כריתת והעתקת העצים קובע כי אין לכרות עץ בוגר ללא אישור. לצורך העניין, עץ זה ייחשב אם קיימים הנתונים הבאים:

  • גובהו של העץ מעל הקרקע יהיה מעל לשני מטרים.
  • קוטר הגזע בגובה של 130 ס"מ מהקרקע עולה על 10 ס"מ.

חשוב לציין כי כריתת עצים חוק נוגעת לעצים טבעיים אשר קיימים בשטח, עצים אשר נשתלו על ידי דיירים קודמים ועצים אשר נשתלו על ידי הדיירים עצמם.
כלומר, אין זה משנה מהי הסיבה לכך שהעץ נמצא במקום ואין זה משנה מדוע רוצים לכרות אותו, אם הוא עומד בקריטריונים שצוינו, יש לבקש אישור מתאים לפני ביצוע הפעולה.

ראו גם: תשלום אגרת כריתת עצים.

כריתה ללא אישור שווה עבירה פלילית!

מה החוק בנוגע לכריתת עציםכריתה ללא אישור מתאים היא עבירה על החוק. לכן, לפני שהכורת מבצע את העבודה, עליו להחזיק באישור לבצע אותה.
כאן אפשר להבין כי מי שמעוניין לבצע את הכריתה בפני עצמו, לוקח על עצמו סיכון גדול, לא רק בביצוע עבודה לא מתאימה ובלי הציוד הראוי אלא גם בעבירה על חוק כריתת העצים.
פניה לכורת מקצועי היא הדרך הנכונה לבצע את העובדה ולעמוד בתנאים שהוצגו במסגרת כריתת עצים חוק.
הדרך הטובה ביותר למצוא כורת זה היא להשאיר את הפרטים באתר ולקבל פניה מבעל מקצוע מנוסה,
שמחזיק בציוד מתקדם ומכיר היטב את החוקים והכללים, בטרם ביצוע העבודה.

אם יש בחצרכם עץ המפריע להתנהלות היום יומית, מומלץ שלא תתכננו תכניות מבלי להיעזר בבעל מקצוע מומחה
שיוכל ללוות אתכם מהחשיבה הראשונית על הכריתה ועד לאחר פינוי הפסולת.

לקריאה נוספת בנושא: האם מותר לכרות עץ בגינה?

אם אני כורת ללא אישור?

יש אנשים שמנסים להתחכם. הם סבורים שאם הם יבצעו במהירות את הכריתה של העץ שבחצר בעזרת מסור חשמלי אף אחד לא ידע ואף אחד לא יבחין והכול יעבור בשלום. כדאי לדעת כי במקרים רבים זה ממש לא עובד והטריק לא מצליח. אוזניהם של הפקחים רגישים מאוד לכל רחש של מסור חשמלי העובר על פני גזעים ועצים ואם הם יגלו את הכריתה, הרי שהדבר עשוי לעלות ביוקר וחבל. עדיף להגיש בקשה מסודרת שלא עולה הרבה כסף ולבצע את הניסור בצורה חוקית.

חוק כריתת עצים – התייעצו עם איש מקצוע בתחום

רוצים לכרות עץ בחצר, בגינה או על המדרכה? אנחנו כאן בדיוק לשם כך. הצוות המקצועי שלנו ילווה אתכם מהשלב הראשון של הגשת הבקשה לאישור כריתת העץ ועד לכריתה בפועל וכן הפינוי של העץ מהמקום.
כריתה של עץ חייבת להיעשות בצורה מקצועית תוך הגנה על כל הסביבה. המומחים שלנו יעשו עבורכם את העבודה בצורה מקצועית ומושלמת.

5/5 - (5 votes)