גיזום עץ צאלון

גיזום וטיפול בעץ צאלון
תוכן עניינים

גיזום עץ צאלון

גיזום עץ צאלון

גיזום עץ צאלון – הטיפול הנכון ביותר לעץ המלכותי

הוא גבוה ורחב, ירוק ומרשים וכמעט בלתי אפשרי להתעלם ממנו כשחולפים על פניו. זהו עץ הצאלון, או בשמו הלועזי Regia – מלכותי. כמו כל עץ אחר ואולי אף יותר בשל מידותיו, גיזום עץ צאלון הינו פעולה הכרחית לצמיחתו, בעיקר בשל העובדה שכיום, מעוניינים לשמור על העצים הללו יותר מתמיד. זאת מכיוון ש רק לאחרונה נראה שהעצים המרשימים הללו חוזרים לגינות והחצרות, לאחר שבמאה ה-20 רבים מהעצים מתו בשל הקרה ששררה בכל רחבי הארץ.

מכאן ניתן להסיק שעצי הצאלון יעדיפו אקלים חם יותר, על אף העובדה שבשלב מסוים התגלו כמה עצי צאלון שהצליחו לשרוד את השלגים לאורך השנים ולהוות מקור ריבוי חשוב מאוד.

מה כדאי לדעת על גיזום עץ צאלון ועל העץ המיוחד בכלל?

הצאלון הוא עץ גדול בעל נוף סוככני שמעניק צל איכותי לכל המבקש. העצים הבוגרים מגיעים לגובה של 10-12 מטרים ולרוחב דומה (מבינים מדוע גיזום עץ צאלון הוא הכרחי?), הפרחים שלו מאופיינים בצבעי אדום-כתום המעניקים לו מראה של שלהבת יפהפייה במהל הקיץ.

בשל רגישותו לקור, האיזורים האידאליים לגידולו בארץ יהיו בעיקר עמק הירדן ואזור ים המלח, אזורים בהם הטמפרטורות נוחות לאורך כל השנה ובוודאי לא יורדות מתחת לאפס. למרבה ההפתעה, התגלה שיש השפעה לסוג הקרקע בארץ על אופי גידולו של הצאלון, שכן עצים שנשתלו במישור החוף לדוגמא קיבלו את אופיים הסוככני כבר בצעירותם לעומת עצים שנשתלו באזורים הנ”ל, שצמחו במשך כמה שנים טובות עד שקיבלו את הצורה שלהם.

הגיזום, שהוא חלק בלתי נפרד מתהליך הטיפול בעץ, יתבצע באחת משלוש הדרכים הבאות:

  • גיזום בעזרת מנוף – בדרך זו ניתן להגיע בקלות ובמהירות לענפים הגבוהים ביותר ולגזום אותם מבלי להתאמץ. הדבר חשוב במיוחד כשמדובר בעצים גבוהים כדוגמת הצאלון, שענפיו מאופיינים בצורה סוככית וסבוכה המתפזרת לכל עבר. 
  • גיזום על סולם – לא תמיד צריך להשתמש במנוף, לפעמים סולם יספיק בכדי להגיע למקומות הבעייתיים בעץ, בעיקר כשהעץ עדיין לא הגיע לבגרות. 
  • גיזום בטיפוס – לפעמים, העצים גדלים פרא עד שהם מסתבכים זה בזה, או אפילו בחוטי חשמל. במקרים כאלו נדרשת עבודה מדויקת יותר הדורשת לטפס אל תוך חלקיו הפנימיים של העץ, לאתר את הבעיה ולבצע את הגיזום בהתאם.

כריתת עץ צאלון

כל עבודות העצים במקום אחד

זה לא משנה אם אתם זקוקים לשירותי גיזום עץ צאלון או כריתת עצים בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ, הצוות המקצועי של גיזום 4 יו כאן לשירותכם לכל ענייני העצים! ראשית כל נגיע למקום בכדי לבחון את המצב, נבין מהי הדרך הנכונה ביותר לגשת אל העץ וניגש לפעולה עם הציוד המתקדם שלנו. צרו עמנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים! 

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: גיזום עצים גבוהים.

5/5 - (10 votes)