גיזום עץ פקאן

חץ מונפש
תוכן עניינים

גיזום עץ פקאן

במה מיוחד גיזום עץ פקאן מגיזום עצים אחרים?

כמה אנחנו אוהבים פקאנים! הם מאכלים אהובים וטעימים ולרוב יהיו חלק בלתי נפרד מכל מטבח בישראל. העניין הוא שגידול עץ פקאן הוא לא עניין של מה בכך, ויש להעניק לו תשומת לב מיוחדת על מנת לוודא שהוא צומח ומתפתח כשורה; גיזום עץ פקאן בזמן הנכון, עיצובו בהתאם לסביבה, וכמובן אי אפשר ללא השקייה מתאימה ותשומת לב מספקת. עצי הפקאן זקוקים לתחזוקה שוטפת ובעיקר, מקצועית בכדי שיפיקו את הפירות הטובים ביותר עבורנו.

ראו גם: כריתת עצים.

מדוע יש לבצע גיזום עץ פקאן

עוד לפני גיזום עץ פקאן בפעם הראשונה יש להקדיש זמן לעיצוב העץ, כבר בשנים הראשונות לחייו. ענפיו של עץ הפקאן צומחים לרוב לכיוון מטה, בשל משקלם הכבד של הפירות יחד עם משקל הענף והעלים. המטרה של הגוזם המקצועי היא לגשת לעץ ולטפח אותו כך שהענפים בסופו של דבר יצמחו כלפי מעלה, כלומר לפתח תשתית חזקה מספיק שתסייע לענפים לצמוח לכיוון הרצוי.

אם כן, מה יש לקחת בחשבון כשניגשים לגזום את עץ הפקאן?

  • גובה העץ – על גזע עץ הפקאן להיות חשוף בערך כ-2 מטרים מעל פני הקרקע, כך שהעץ יוכל לשלוח ענפים לצד ולמעלה בקלות. כך, בשנותיו הראשונות של העץ נדאג לגזום ענפים נמוכים יותר שיעזרו אמנם לפתח את העץ ולספק לו יציבות בשנים אלו, כבסיס יציב לצמיחה לאחר שיסיים את "גיל ההתבגרות" שלו.
  • גזע העץ – על פי עינו המקצועית של גוזם העצים, ייבחר גזע עץ מרכזי שיהיה התומך החזק ביותר והראשי של העץ כולו. כל ניסיון של ענף אחר להתעלות עליו ייגזם כהרף עין על מנת לשמור על חוזקו של הגזע הנבחר; המטרה היא ליצור שדרה ישרה וארוכה, שאותה גוזמים בקצה בלבד מידי שנה בכדי לסייע לעץ להתפתח בצורה נכונה ובריאה יותר.
  • ענפי משנה – אז יש לנו את הגזע הראשי שהוא מלך העץ, ומה לגבי "העוזרים" שלו? בשנותיו המאוחרות יותר של העץ ייבחרו ענפי משנה שיטופחו כך שיהיו חזקים ועמידים, אך שיודעים את מקומם ולא ינסו לתפוס את מקומו של הגזע הראשי. את ענפים אלו נגזום ונעצב כך שיצמחו בלי ליצור עומס על המבנה של העץ, כך שלכל אחד מהם יהיה את מקומו לבלוט ולזרוח.

טיפול נכון בעץ פקאן

טיפול נכון בעץ – יניב יותר פירות

גיזום וכריתת עצים יהיו חייבים להתבצע על ידי הידיים המקצועיות ביותר, ובעיקר כשמדובר במשימה מיוחדת כמו גיזום עץ פקאן או עצים אחרים הדורשים טיפול ייחודי; עץ הפקאן דורש חישובים והערכות לגבי מועד הגיזום המתאים ביותר, צורת הגיזום, הבנה של כיוון הצמיחה של העץ וזיהוי הענפים החלשים. מסיבה זו, אך ורק חברה מקצועית בעלת שנים רבות בתחום תוכל לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר.

בגיזום 4 יו מחכה לכם צוות של אנשי מקצוע בעלי וותק וניסיון, היכרות מעמיקה עם כל סוגי העצים (כן, גם "הבעייתיים" שבהם), הציוד והמכשור המתקדמים ביותר והידע המקצועי הנדרש בכדי לבצע כל משימה. אז למה אתם מחכים? זה הזמן ליצור איתנו קשר כאן – Gizum4u וביחד, נצמיח ונפריח את העצים שאתם כה דואגים להם.

5/5 - (5 votes)