גיזום עץ פפאיה

תוכן עניינים

גיזום עץ פפאיה

גיזום עץ פפאיה

גיזום עץ פפאיה – כל מה שרציתם לדעת על עץ הפרי האהוב

יש דברים שחייבים להתבצע בזמן, אחרת הדבר עלול להשפיע לשלילה על אלמנטים שונים. אחד מאותם דברים הוא גיזום עץ פפאיה שכמו כל עץ אחר, יהיה חייב לעבור את הגיזום במועד המתאים ובשיטה הנכונה המתאימה ביותר לסוג העץ. הפפאיה, כאחד מעצי הפרי האהובים ביותר, מהווה חלק כמעט בלתי נפרד מגינות פרטיות ברחבי הארץ. העניין הוא, שלא כולם יודעים כיצד לטפל בו בצורה הנכונה ביותר ומתי הכי נכון לגזום אותו. ובכן, בשביל זה אנחנו כאן!

מתי יש לבצע גיזום עץ פפאיה וכיצד?

גיזום עץ פפאיה יהיה חייב להתבצע בזמן המתאים, כשהמטרה היא כמובן לקבל ממנו פירות טובים ורבים יותר. עץ הפפאיה מניב את פירותיו לאחר החורף והגשמים שבאו איתו. העניין הוא שלפעמים, האנרגיה שהעץ מקבל במהלך החורף לא תנותב דווקא לענפים הפוריים והטובים ביותר אלא לכלל הענפים, כך שבמקום לרכז את כל המאמץ שלו בפירות איכותיים יותר, יעבוד העץ על סיוע גם לענפים חלשים יותר. על מנת לעזור לעץ, יש לגזום את הענפים החלשים ביותר לפני תחילת העונה, בכדי לאפשר לעץ לנתב את המשאבים שלו לענפים הפוריים יותר.

את גיזום עץ פפאיה אפשר לבצע בצורה עצמאית כמובן, אבל בדרך כלל הדבר מוביל לתוצאות בינוניות ומטה; עונות ללא פירות או פירות חסרי טעם שלא התפתחו כמו שצריך, ועוד. ההמלצה היא להיעזר בחברה מקצועית שתגיע עם כל הציוד, הכלים והפרמטרים הנכונים בכדי לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר;

  • האמינות – כמו כל אנשי מקצוע אחרים אליהם תפנו, האמינות היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר. אינכם רוצים לגלות בדיעבד שהעבודה לא הושלמה כמו שצריך, ובשביל זה כדאי לבחור בחברה אמינה ומקצועית שיודעת כיצד לגשת גם לעצים שנחשבים לבעייתיים ועדינים יותר, כמו עץ הפפאיה לדוגמא.
  • זמינות – בדרך כלל גיזום הוא לא משימה דחופה מידי מעכשיו לעכשיו, כעת כשאתם יודעים מתי יש לבצע את הגיזום תדעו ליצור קשר מספיק זמן מראש עם בעלי המקצוע. אם פרח מראשכם מסיבה זו או אחרת, אין כל סיבה להכנס ללחץ! גיזום היא משימה שאפשר לדחות בכמה ימים, אבל לא יותר מידי בכדי לא לפספס את המומנטום.
  • אנשי העצים – בעולם העצים, הוותק והניסיון הם אלו שיקבעו. ניקח לדוגמא גוזם עצים שנכנס לתחום רק לאחרונה, וכרגע יודע כיצד לטפל רק בכמה סוגים ספציפיים של עצים. ייתכן שהוא פחות יתאים לעבודת גיזום עץ הפפאיה שלכם, ומסיבה ברורה תעדיפו לפנות לאדם שיודע לגשת להרבה יותר סוגים של עצים. זאת מכיוון שכל עץ דורש טיפול שונה וגישה אחרת, וכל טעות עלולה לפגוע באופן הצמיחה שלו ובטיב הפירות שלו.
  • המחיר – חשוב לציין שהמחיר הוא לא הפרמטר החשוב ביותר; מחיר נמוך מידי חייב לעורר חשד, שכן אתם עלולים לגלות שאמנם שילמתם פחות לאיש המקצוע, אבל התשלום על הניסיון לשקם את העץ שנהרס יהיה גבוה יותר. בדקו מהם הסכומים הממוצעים לכל עבודה ולכל עץ, כך שתגיעו מוכנים ותדעו בדיוק האם האדם שעומד מולכם ישר, או שמא מנסה "לסבן" אתכם.

לגזום עצי פפאיה

נגרום לכל עץ לנצנץ!

אנחנו בגיזום4יו מתחייבים להעניק את הטוב ביותר לכם ולעצים שהשקעתם בהם כל כך הרבה זמן ומאמץ. הצוות שלנו מכיר היטב את סוגי העצים הצומחים בישראל כולל אלו האהובים על בעלי הגינות הפרטיות. כך, בין אם מדובר בביצוע גיזום עץ פפאיה או עץ מיוחד אחר כדוגמת עצי הדר, פקאן וכו', אנחנו נדאג תמיד לשמור עליו טרי, רענן וזוהר. בנוסף, אם הנכם זקוקים לעבודתו של כורת עצים מכל סיבה ולאחר קבלת אישור רשמי כמובן, אנו מעניקים שירותי כריתה בכל רחבי הארץ.

 

5/5 - (4 votes)