גיזום עץ פיקוס

גיזום עץ פיקוס
חץ מונפש
תוכן עניינים

גיזום עץ פיקוס

גיזום עץ פיקוס – במה הוא שונה מעצים אחרים?

הפיקוס הוא אחד העצים הכי נפוצים בישראל, הם עד כדי כך הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף עד שאף אחד לא טורח כלל לזכור שמקורם בארצות טרופיות יותר. הפיקוס הוא עץ חזק שדורש מעט מאוד טיפול והשגחה, צומח בקצב מהיר ואידאלי לצרכי הצללה ובתור גדר חיה. יחד עם זאת, ניתן לומר שיתרונותיו הם גם חסרונותיו, ולעתים עולה הצורך לבצע גיזום עץ פוקוס ולו רק כדי למנוע צמיחת יתר שלו שעלולה להפוך לגורם מסוכן עבור העוברים והשבים במקום.

מה ההבדל בין גיזום עץ פיקוס וכריתתו?

גיזום עץ פיקוס הוא כאמור צעד שנהיה חייבים לבצע אחת לתקופה, גם כדי לשמור על הבטיחות שלנו וגם על מנת לשמור על העץ ולחזק אותו; לאפשר לקרני השמש לחדור לחלקים הפנימיים שלו, לאפשר לו להשקיע אנרגיה בצמיחה ולבלוב, ועוד. כשמדובר בכריתת העץ, זה כבר סיפור אחר. בישראל קיים חוק על פיו לא ניתן לכרות עצים כלל ללא אישור רשמי, גם אם מדובר בעץ שנמצא בחצר של בית פרטי ובבעלות פרטית. יש לקבל אישור מפקיד היערות המקומי, ורק לאחר מכן לבצע את המהלך.

עץ הפיקוס שונה מחבריו מכיוון שלא תמיד יש צורך לקבל אישור לכריתתו. מדוע? מכיוון שהחוק מתייחס לעצים העומדים בשני קריטריונים עיקריים:

  • גובהו של עץ חייב להיות לפחות שני מטרים.
  • קוטר הגזע חייב להיות לפחות 10 ס"מ בנקודה שבה הגובה מהמקרע הוא 130 ס"מ.

ייתכן מאוד שעץ הפיקוס שברשותכם כבר מזמן עבר את הגובה המדובר, אבל במרבית המקרים העצים הללו פשוט לא עומדים בקריטריון השני, כך שבדרך כלל לא נתקלים בסירוב לבקשה לכרות עץ פיקוס.

כיצד מתבצעת הכריתה?

בכדי לכרות עץ פיקוס בצורה מקצועית ונקייה, יש להצטייד במסורים שונים וחדישים והכריתה תהיה חייבת להתחיל בגיזום הענפים הגבוהים והבולטים, כך שיהיה קל יותר לגשת לכריתה עצמה ללא חשש שמא ענפים גבוהים וכבדים יפלו ויפגעו בעובדים. האדם שיבצע את המשימה הוא כמובן איש מקצוע מוסמך המחזיק ברישיונות ובהסמכה המתאימה לעבודה בגובה ולטיפול בעצים מכל הסוגים.

כריתת עץ פיקוס

אם זהו איש המקצוע שאתם מחפשים, הגעתם למקום הנכון וכעת אינכם צריכים להמשיך לחפש! אנחנו בגיזום 4 יו מתמחים בביצוע גיזום עץ פיקוס ועצים ירוקים ופירותיים אחרים, וכמובן גם כריתה במידת הצורך ולאחר קבלת אישור בלבד. עם המכשור המתקדם, וותק וניסיון של שנים ואהבה אדירה למקצוע, בין אם מדובר בכריתה או גיזום עצים אנו מתחייבים לעבודה נקייה תוך מחשבה מלאה על העץ וסביבתו.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: גיזום עצים גבוהים.

 

5/5 - (8 votes)