גיזום עץ מנגו

גיזום עץ מנגו
תוכן עניינים

גיזום עץ מנגו

גיזום עץ מנגו

להרבה אנשים יש עצי מנגו שהם מגדלים בגינתם או בחצר ביתם, בין אם זה באדמה או בעציץ גדול, עצמי המנגו דורשים טיפול וגיזום שוטף על מנת שתפיקו מהם את המירב.

במאמר הבא נכיר את עץ המנגו וקצת מידע כללי עליו ולאחר מכן נתקדם למידע בנושא גיזום העץ על מנת לשמור על בריאותו ולהגדיל את הפרודוקטיביות שלו!

גיזום עץ מנגו

כיצד גיזום עץ מנגו שונה מגיזום עצים אחרים?

פרי המנגו, מה לא נאמר עליו? כה מתוק וטעים, אהוב עד כדי כך שעץ המנגו הפך לחלק בלתי נפרד מגינות פרטיות וציבוריות בכל רחבי הארץ. זהו פרי נפלא שפשוט אי אפשר להתנגד לו.

עם זאת, מדובר בעץ הדורש טיפול ויחס מעט שונים מעצים אחרים.

טיפול בעץ מנגו – גיזום עץ מנגו כריתה והשקייה למשל, הן פעולות נדרשות בדיוק כמו לכל עץ אחר, רק שכאן הדרך מעט שונה. 

אם גם אתם מעוניינים ללמוד כיצד לטפל בעץ המנגו החדש שאתם ממש רוצים לשתול בגינה שלכם, הגעתם למקום הנכון! כעת, נרחיב בנוגע לכל מה שאתם חייבים לדעת על עצי המנגו וכיצד לטפל בהם. 

הכל על גיזום עץ מנגו

אולי כדאי, לפני שנדבר על גיזום עץ מנגו, להרחיב על העץ עצמו; מדובר בעץ טרופי שגדל באקלים מתאים במדינות כגון הודו וסין, המאופיינות במשקעים רבים ומזג אוויר חם יחסית. אלו הם התנאים האופטימליים לצמיחתו של עץ המנגו, ולכן אפשר לומר שבמידה מסוימת הוא גם מתאים מאוד לאקלים בישראל. לאחר משקעי החורף, יניבו העצים פירות מתוקים מהם נוכל ליהנות בעונת הקיץ.  בין אם צריך לבצע גיזום עץ מנגו צעיר או בוגר, יש כמה דגשים שצריך להקפיד עליהם.

כעת כשאתם מכירים טוב יותר את הרקע ממנו הגיע עץ המנגו, כדאי להרחיב בנוגע לכמה דגשים חשובים הקשורים לגידולו:

  • למה בכלל צריך לגזום? עצי פרי באופן כללי זקוקים לגיזום באופן שוטף; הסיבה הראשונה לכך היא שמירה וטיפוח הפרי, שהעץ יכול להתרכז בהצמחתו במקום לנתב את האנרגיה שלו לענפים חלשים. בנוסף, הגיזום מחזיר את העץ ליציבות ואיזון במקרה וענפים גדולים וכבדים מידי מושכים אותו לכיוון מסוים. עוד יש לציין שמטרת הגיזום היא לסייע לקרני השמש לחדור לחלקים הפנימיים של העץ, וכך לאפשר לו לספוג את אור השמש לו הוא זקוק כל כך על מנת לפרוח.
  • איך גוזמים עץ מנגו? – לרוב ייעשה שימוש במסור עצים, זאת אם מדובר בגיזום משמעותי ונרחב. אם מדובר בגיזום נקודתי יותר או בעץ מנגו קטן, אפשר להשתמש במזמרה. יש להתאים את הציוד למצבו של העץ וגילו, על מנת שלא לפגוע בו יותר מאשר לסייע.
  • מתי צריך לבצע גיזום עץ מנגו – מתי גוזמים עץ מנגו? הזמן הטוב ביותר לגיזום עץ המנגו הוא בתחילת האביב, ממש לאחר תום החורף. הסיבה לכך היא שבתקופה זו צצים ניצני הפירות הראשונים, שיבשילו בזמן לקיץ. בתקופה זו כדאי לטפח ולשמר את העץ באופן שוטף בכדי למנוע מצב בו הפירות לא מבשילים בזמן. 

לפעמים, העתקת עץ מנגו הוא הפתרון הנחוץ.

גיזום עץ מנגו

עבודה עצמאית או מקצועית?

זה לא משנה אם מדובר בעץ מנגו קטן או גדול, טיפול בעץ מנגו הוא חובה וישנה חשיבות אדירה לסיוע מקצועי בנושא. לדעת להחזיק מסור זה ממש לא מספיק על מנת לבצע את העבודה, שכן כל טעות עלולה לפגוע בעץ לחלוטין.

פירותיו של המנגו מתוקים ומבוקשים, העץ עצמו יקר יחסית ואתם מעוניינים לשמור עליו ככל האפשר. לכן, גיזום עץ מנגו יתבצע אך ורק בעזרתם של אנשי מקצוע שלמדו, צברו וותק וניסיון בתחום ומכירים היטב את עץ המנגו וכיצד לגשת אליו. 

כריתה וגיזום של עצי מנגו

המומחים של גיזום4יו מזמינים אתכם לאפשר לנו לעזור לכם לשמור טוב יותר על העצים שברשותכם, ואף ללמד אתכם כיצד להמשיך ולטפל בהם בעצמכם, כמובן תוך כדי שאתם קוראים לנו מידי פעם. אנו מבצעים גיזום עצים בתל אביב ובכל שאר חלקי הארץ, כך שלא משנה היכן אתם נמצאים – אנחנו נגיע אליכם במהירות האפשרית ונעניק לעצים שלכם את הטיפול המסור והטוב ביותר, כמו שמגיע להם! 

 

5/5 - (10 votes)