עקירת עצים בשטח פרטי

עקירת עצים בשטח פרטי
תוכן עניינים

עקירת עצים בשטח פרטי

עקירת עצים בשטח פרטי

עקירת עצים בשטח פרטי – איך עושים זאת נכון?

מי לא חולם על גינה יפה ומטופחת, במרחק צעד אחד מדלת הכניסה לבית? רבים הופכים את הגינה שלהם לירוקה ומרהיבה, בעזרת עצים מסוגים וגדלים שונים. העניין הוא שטיפוח הגינה לעולם לא נגמר, ויש אנשים שלא באמת יודעים למה הם נכנסים; גיזום, ניקיון, עקירת עצים בשטח פרטי ועוד, כל אלו הם חלק מעבודות גינה אותן יש לבצע בשוטף. 

מהם שלבי עקירת עצים בשטח פרטי

אי אפשר סתם כך להזמין עקירת עצים בשטח פרטי בעיקר מהסיבה שכאמור מדובר בשטח פרטי; פינוי עץ מהגינה, בנייה, חסימת הגישה, סכנה לסביבה ועוד, כל אלו יהיו סיבות טובות להזמין איש מקצוע ולבצע כריתה מקצועית. הבעיה על אף העובדה שמדובר בשטח הפרטי שלכם, אי אפשר לבצע עקירה סתם כך. ישנם כמה שלבים אחריהם יש לעקוב כשמחליטים לכרות עץ בגינה:

  • בדיקה מקיפה – כאמור, אי אפשר סתם כך להתחיל לכרות עצים בלי מחשבה. יש לבחון היטב את העץ, מצבו וסביבתו. כדאי גם לוודא את גילו של העץ, שכן אם מדובר בעץ בוגר הרי שחובה עליכם לקבל אישור רשמי לכריתתו, גם במקרה שהוא מהווה סכנה לסביבה. איש המקצוע יגיע עד אליכם, יסביר אודות התהליך המתאים ביותר לעץ שברשותכם ויבנה הצעת מחיר אטרקטיבית. 
  • מתחילים לעבוד – כעת לאחר שכורת העצים בנה תכנית פעולה מקצועית המתאימה לעץ המדובר, יגיע אליכם יחד עם כל הכלים והציוד המתאימים על מנת להתחיל בעבודה. כדאי לדעת שבפעמים אחדות לפני הכריתה עצמה, יחל איש המקצוע בעבודת גיזום על מנת להכין את השטח ולהפוך את מלאכת הכריתה לפשוטה ומהירה יותר. 
  • פינוי פסולת – לא רק שאי אפשר לכרות עצים סתם ככה, בטח ובטח שלא כדאי להשאיר את מאחור את הפסולת, בעיקר כי מדובר בגינה הפרטית שלכם. בהתאם לאישורים השונים שיינתנו על ידי פקיד היערות, יש להעתיק את העץ למקום אחר. ההיגיון מאחורי הפעולה הזו, היא פשוט לשמור על מספר עצים מאוזן בארץ, ולא להגיע למצב שעצים נכרתים סתם כך ללא סיבה. זוהי מחויבותו של כורת העצים לבצע את ההעתקה מנקודה אחת לנקודה אחרת. 

כריתת עצים

כורתים רק אם אין ברירה אחרת

עקירת עצים בשטח פרטי תתבצע בשל צרכים שונים של בעלי המקום; כשהעץ מהווה מכשול וסכנה, כשמעוניינים לבצע שיפוץ כלשהו בגינה ולהעביר אותו מקום, ובמקרים אחרים בהם אין דרך אחרת לטפל מלבד כריתת עצים מקצועית. למזלכם, הגעתם למקום הנכון! אצלנו בגיזום 4 יו חיים, נושמים ומעריכים את העצים שסביבנו. אנחנו שמנו לנו למטרה להעניק לכל העץ את היחס הטוב והמוקפד ביותר, על מנת להגן עליו בכל תהליך שנקבע. את כל העבודות אנו מבצעים תחת שמירה על ניקיון ובטחון הסביבה, כך שהתוצאה תהיה נקייה ואסתטית.

5/5 - (10 votes)