עקירת עץ זית

עקירת עץ זית
תוכן עניינים

עקירת עץ זית

עקירת עץ זית

מהי המשמעות של עקירת עץ זית ומתי יש לעשות זאת?

החל משנת 2008, כל עץ בוגר במדינת ישראל נחשב על פי חוק למוגן. המשמעות היא, שכל פעולת כריתה, העתקה ועקירה של עצים חייבת להתבצע אך ורק לאחר קבלת אישור רשמי מתאים מפקיד היערות באותו אזור. עץ בוגר הוא כזה שגובהו עולה על 2 מטרים, וקוטר הגזע שלו הוא 130 ס"מ בגובה זה מעל פני הקרקע. הדבר נכון גם כשמעוניינים לבצע עקירת עץ זית שעל אף העובדה שמדובר באחד מזני העצים הנפוצים בישראל, הוא נותר מוגן בדיוק באותה מידה, בהתאם לחוק.

מה יש לבדוק לפני עקירת עץ זית

כשהחלו ליישב את הארץ, אחד האתגרים הגדולים ביותר שעמדו בפני החלוצים האמיצים היו הביצות הרבות שאפיינו את המדינה הקטנה שלנו. על מנת לייבש את הביצות ולהפריח את הארץ, שתלו אקליפטוסים רבים שידועים כעצים מעולים למטרה זו. לאחר שהביצות התייבשו, החלו לשתול עצים רבים ולהרבות אף את העצים שהיו קיימים כאן. על מנת לשמור על מספרים מאוזנים, נוצר החוק שמטרתו להגן על העצים הקיימים בארץ, ולמנוע מצב בו נעקרים ונכרתים עצים שלא לצורך.

  • מה אומר החוק? – משמעות החוק היא שאין לכרות או לעקור עצים ללא אישור, שניתן בדרך כלל כשמדובר בעץ חולה הסובל ממזיקים, עץ שמהווה סכנה לסביבה בשל ענפים כבדים מידי או צמיחה לא נכונה, עץ ששורשיו פוגעים ביסודות מבנה, ועוד. עקירת עץ זית כמו כל עקירה של עץ אחר, תהיה חייבת להתבצע בזהירות המרבית, שכן יש לזכור שהמטרה היא להעתיק את העץ לנקודה אחרת ולאפשר לו להמשיך ולצמוח. 
  • בחירת איש המקצוע – אי אפשר פשוט לקחת מסור חשמלי ולהתחיל לעבוד, גם אם איכשהו התגלגל לידיכם הציוד או הידע הנדרשים. סביר להניח שלא מדובר בידע מקצועי אמיתי וטהור, כך שעדיף בכל מקרה ליצור קשר עם איש מקצוע אמין מאשר לקחת סיכון שהעץ ייפגע, או חלילה, אתם. בחרו באדם בעל וותק וניסיון, שיודע היטב כיצד לגשת לעצים הספציפיים שתחת אחריותכם. 
  • בדיקה ראשונית – גם כשתבחרו איש מקצוע, קחו בחשבון שאם הוא לא מקפיד לבקש מכם את האישור שאתם אמורים לקבל, ואם הוא לא מציע להגיע קודם כל לראות את העץ בעצמו ורק אז לבנות אסטרטגיית פעולה, סביר שנפלתם על אדם לא מקצועי בלשון המעטה. אין ספק, אתם מעוניינים לסיים עם זה כמה שיותר מהר, ועם זאת – כדאי לא לזלזל בתהליך. 

מעריכים את הטבע – ביחד

כעת אתם מבינים שזה לא משנה אם מדובר בביצוע עקירת עץ זית או גיזום של עץ מכל סוג אחר, אין לזלזל במתנות שהטבע נתן לנו ובעיקר לא באלה שצומחות אצלכם בגינה. נעים מאוד, אנחנו בצוות של גיזום 4 יו עושים הכל בכדי להעניק לעצים המופקדים בידינו את הטיפול המסור, המקצועי והטוב ביותר – עם ציוד מתקדם, ניסיון המאפשר לנו להתאים את שיטת העבודה הטובה ביותר, והמון אהבה למקצוע.

גיזום עצים בתל אביב

אנחנו עובדים בפרישה ארצית כך שבין אם אתם זקוקים לעבודת כריתה בחיפה או גיזום עצים בתל אביב אנחנו כאן לרשותכם! איך מתחילים? פשוט משאירים לנו פרטים כאן באתר, ובקרוב אחד מאיתנו ייצור אתכם קשר. 

5/5 - (4 votes)