עבודות גיזום

עבודות גיזום - תמונה ראשית
תוכן עניינים

עבודות גיזום

גיזום עצים זהו חלק בלתי נפרד מכל מה שקשור לגידול עצים. העצים שצומחים ושולחים ענפים מאבדים את צורתם, מאבדים את שיווי המשקל שלהם ולעיתים התוצרת אף היא נפגעת בשל אנרגיות מיותרות שהעץ מבזבז על החלקים המיותרים של העץ. שלא לדבר על הסיכון של עץ כזה, כאשר ענפים עלולים לקרוס ובאופן כללי העץ עצמו לא תמיד יישאר במיטבו עם העודפים שעליו.

כאשר אנחנו מדברים על עבודות גיזום, חשוב להבין כי גיזום היא פעולה שמשתנה בין סוגי העצים. לכל עץ יש את צורת הגיזום הייחודית לו, את העונה המתאימה לביצוע הגיזום ולאופן הכי נכון של הגישה לעץ, ולכן חשוב מאוד לדעת מתי נכון לגזום את העצים.

גיזום ענפים - תמונה להמחשה

עבודות גיזום במחיר מנצח עם gizum4u 

זקוקים לשירות של גיזום עצים? רוצים להיות בטוחים שפעלתם בצורה הכי טובה, הכי נכונה והכי בריאה לעץ שלכם? Gizum4u כאן לשירותכם. הצוות המקצועי שלנו יגיע אליכם עם כל הציוד הנדרש ויבצע עבורכם את העבודה. אנחנו גם נדאג לפינוי הגזם מהאזור כדי שתוכלו ליהנות מעבודה מושלמת ונקייה.

מחירון עבודות גיזום 

המחיר לגיזום עצים נקבע בהתחשב בכמה וכמה פרמטרים. ראשית יש את סוג העץ והגובה שלו. כך גם יש להתחשב בתנאי השטח בו נדרשת העבודה כמו גם שימוש בכלים נוספים לצורך ביצוע העבודה. מעבר לכך יש את הפינוי של הגזם שאת זה אתם גם כן אמורים לקחת בחשבון.

סוג העץ טווח המחירים 
גיזום עצים עד גובה 4 מטר בין 500 ₪ ל – 1000 ₪ 
גיזום עצים בגובה בין 4-8 מטרים בין 1000 ₪ ל – 2000 ₪ 
גיזום עצים גדולים בגובה– 8 מטר ומעלה החל מ – 2000 ₪ 

יתרונות גיזום עצים

כפי שכבר ציינו לעיל. עבודות גיזום הן חלק בלתי נפרד מכל גידול של עץ כאשר הטיפוח שלו והגיזום העקבי והקבוע שלו משדרגים רבות את איכות העץ ואת המראה החיצוני שלו. בגדול נוכל לחלק את המטרות בגיזום עצים בהתאם למטרות השונות.

  • אסתטיקה – אין ספק כי הדבר הכי בולט לעין לאחר גיזום עצים זה המראה האסתטי והנעים שהעץ מקבל. הוא נעשה אסוף, יפה, ירוק יותר ומשדרג רבות את הנוף הכללי.
  • בריאות – כל עץ חייב גיזום למען הבריאות שלו ואיכות הצמיחה שלו. ככל שתדאגו לגיזום של העץ, כך תיטיבו עם האיכות של העץ שיהיה חזק ובריא יותר.
  • בטיחות – כל עץ המצמיח ענפים רבים לכיוונים שונים הופך עם הזמן לסיכון בטיחותי חמור. הענפים המרוחקים מצמרת העץ עלולים לקרוס, רוחות או שלגים נערמים עלולים להפוך את העץ כולו לפצצה מתקתקת כאשר קריסה בלתי מבוקרת עלולה להותיר נזקים חמורים ביותר לסביבה ולאנשים במקום.
  • אור שמש – העץ זקוק לקרני שמש. ברגע שהעץ עמוס ענפים, קרני השמש אינם מסוגלים לחדור את לחלקים הפנימיים של העץ. זה בהחלט פוגע ביבול של העץ הזקוק כולו לשמש. הגיזום פותח למעשה את כל חלקי העץ וחושף אותו לקרינה ישירה של השמש.

אולי יעניין אותך: גיזום ורדים | כרסום עץ

באילו מצבים נצטרך לקרוא לחברה לגיזום עצים - תמונה להמחשה

באילו מצבים נצטרך להזמין חברה המספקת שירותי גיזום? 

העצים בחוץ מסתירים לכם את הנוף? מחשיכים לכם את הבית? חודרים אל השטח הפרטי של השכנים שלכם? זה הזמן לגזום את הענפים ולהחזיר את העץ לפרופורציות שלו. כאן חשוב לחלק בין עץ שצומח בשטח ציבורי לבין עץ הצומח בשטח פרטי. בעוד עץ השייך לשטחים עירוניים הוא למעשה נמצא תחת אחריות העירייה והיא זו שאמורה לטפל בגיזום, הרי שככל שמדובר בעץ הצומח אצלם בחצר, שם יהיה זה התפקיד הבלעדי שלכם והאחריות האישית שלכם.

אז יש אנשים שכבר יודעים איך לגזום בעצמם את העץ הפרטי שלהם בגינה והם מסוגלים להגיע לתוצאות טובות. עם זאת חשוב לזכור כי גיזום שלא נעשה כמו שצריך זה גיזום שלא רק שלא יועיל לעץ אלא שהוא עלול גם להזיק לו. על כן, חשוב מאוד לבחור חברה מקצועית ומנוסה שתבצע את העבודה בצורה הכי טובה לעץ.

טיפים לבחירת חברה המבצעת עבודות גיזום 

  • ניסיון
  • כלים מתקדמים לביצוע העבודה כולל כלים לעבודה בגובה
  • חברה שתדאג לפינוי הגזם ותותיר תא השטח נקי עם סיום העבודה.

עבודות גיזום בגובה האם זה מסוכן?

ברור שגיזום עץ בגובה או כל עבודה אחרת בגובה גורמת לנו לקחת סיכונים לא פשוטים. עם הכלים הנכונים והצוותים המקצועיים נדאג שהכול ייעשה במלוא הבטיחות בלי לסכן אתכם או את הסביבה. (וגם לא את עצמנו)

גיזום עצים בגובה האם זה מסוכן - תמונה להמחשה של איש בזמן גיזום עצים בגובה

Rate this post