מתי גוזמים עצים

מתי הכי נכון לגזום עצים
תוכן עניינים

מתי גוזמים עצים

מתי גוזמים עצים

מתי גוזמים עצים ואיך עושים זאת נכון

מטרתו של תהליך גיזום עצים היא לשפר את נראותם ולעודד אותם לצמוח בצורה הכי נכונה ובריאה להם. מי שיבצע לרוב את פעולת הגיזום יהיה כמובן איש מקצוע המחזיק בציוד המתאים, בידע וניסיון בתחום כך שיידע כיצד לגשת לכל עץ, על הצד הטוב ביותר ובלי לפגוע בו. זאת מכיוון שלכל עץ דרישות משלו וגישה נכונה יותר לטיפול. אם ברצוננו לשמור על העצים שלנו ולהעניק להם חיים בריאים יותר, יש להתאים להם את הטיפול הנכון.

הכל על גיזום עצים נכון

בדרך כלל, גיזום עצים מתבצע אחת לתקופה, בהתאם לסוג העץ והתקופה הכי נכונה בשנה לביצוע הגיזום, שכאמור יתבצע בעזרת הציוד הנכון. ישנם סוגים רבים של עצים; עצים ירוקי עד, עצי שלכת, עצי פרי ועוד, כשלכל אחד מהם אופי ייחודי אליו יש להתאים את שיטות הגיזום וזמן הגיזום. גוזם עצים מקצועי ובעל ניסיון יידע בדיוק מתי הכי נכון לגשת לכל אחד מסוגי העצים, ובאיזו שיטה לבחור.

כדאי לדעת שאת רוב העצים מומלץ לגזום אחת לשנה, כשבדרך כלל את העצים העונתיים נהוג לגזום בין סוף הסתיו לתחילת האביב על מנת שיוכלו להניב את פירותיהם בזמן. אם מדובר בעצים שנהוג לגזום יותר מפעם בשנה ובעונות שונות, כדאי לתזמן את הגיזום כך שהעץ לא יהיה חשוף לאקלים קיצוני.

כשמקפידים על גיזום עצים בזמן, נהנים מיתרונות נפלאים:

  • הרחקה של מזיקים ומחלות – ברגע שהעץ מצמיח יותר מידי ענפים חולים, הוא משקיע הרבה מאוד אנרגיה בניסיון לחזק אותם, ונחלש מפאת העובדה שחלוקת האנרגיה לא שווה בין כל חלקיו. הדבר מושך מחלות ומזיקים שרק הורסים את העץ אפילו יותר. כשאנחנו גוזמים את הענפים החלשים אנחנו מאפשרים לעץ להתחזק ולנווט את האנרגיה שלו באופן שווה, להניב פירות טובים יותר ולצמוח נכון.
  • קיצור הענפים – דבר נוסף שעלול לקרות אם לא משקיעים בגיזום הענפים, הוא שהעץ עלול לנטות לצד אחד באופן מוגזם ולאבד משיווי המשקל שלו. מתוך כך, העץ יצמח עקום ולא כפי שהוא אמור לצמוח במקור. כשהעץ נוטה הצידה הוא הופך לסכנה של ממש עבור העוברים והשבים במקום, כשהוא גבוה מידי אי אפשר ליהנות מפירותיו, כשהוא רחב מידי הוא עלול לפלוש לשטח של השכנים.
  • גינה מעוצבת ומטופחת – כשמקפידים לגזום את העצים בזמן, דואגים כך לעיצוב מרהיב של הגינה ושמירה על נקיונה. גיזום מרחיק ענפים סוררים מהחנייה והשבילים, מונע מעלים ישנים לנשור מהעץ וללכלך את הגינה, ועוד.

גיזום עצים

מה קורה אם צריך לבצע כריתה?

בין אם מדובר בהזמנת גיזום עצים או במקרים אחרים אפילו כריתת עצים אין לוותר על הזמנת איש מקצוע המתמחה בכך. המומחים של גיזום 4 יו יגיעו עד אליכם עם כל הכלים והציוד המתאימים, וייגשו לעבודה רק לאחר שיאבחנו את מצבם של העצים ויתאימו להם את הטיפול הטוב ביותר. רוצים גם להעניק לעצים שבגינה שלכם את הטוב ביותר? זה הזמן להשאיר לנו פרטים כאן באתר, ובקרוב מאוד אחד המומחים שלנו ייצור אתכם קשר.

 

 

5/5 - (10 votes)