כריתת עץ בבית משותף

כריתת עץ בבית משותף
תוכן עניינים

כריתת עץ בבית משותף

באילו מצבים נצטרך לכרות עץ בבית משותף?

כאשר מדובר על כריתת עץ בבית משותף, עשויים להתגלות בעיות בשל חילוקי דעות בין הדיירים.
תמיד יהיו את אלו שיהיו בעד ואלו שיהיו נגד ולא תמיד אפשר יהיה להגיע אל העמק השווה.
כריתת עץ בבית משותף מחייב גם הסכמה של הדיירים וכמובן גם הגשת בקשה מנומקת לפקיד היערות על מנת לקבל את האישור לביצוע המלאכה.
הסיבות המובילות לכריתת עץ בבית משותף עשויות להיות רבות.

  • כריתת עץ בגלל מחלה של העץ – עצים שהם לא בריאים הם עצים מסוכנים. הם עלולים לקרוס גם בעקבות רוח חזקה מעט יותר מהרגיל או אפילו בעקבות מכה קלה. כי עץ חולה עשוי להיות חלול וחלש ממש מה שעלול להזיק לסביבה ולאנשים שיהיו במקום בעת הקריסה של העץ. ברור שעץ כזה חשוב שייכרת בצורה מבוקרת על מנת לחסוך הרבה נזקים בהמשך.
  • כריתת עץ בגלל החומרים האלרגנים שלו – בכל צמח יש חומרים אלרגנים שונים. לרוב זה לא מפריע לנו. אך אנשים רגישים הסובלים מרגישויות שונות, האלרגנים השונים עלולים להוות בעיה של ממש הגורמים לעי נוחות ולמטרד לא קל ולא פשוט. הפתרון הנוח והקל ביותר במקרה כזה זוהי הכריתה של העץ.
  • כריתת עץ לצורך ביצוע שיפוצים – אחד הגורמים הכי מוכרים של כריתת עצים זה הצורך בפינוי השטח כדי לבצע שיפוצים. זה יכול להיות שיפוצים של הבית וזה יכול להיות גם שיפוצים מצד הרשויות. כשהם רוצים להרחיב כביש קיים, להרחיק מדרכות, להתקין תשתיות חדשות מתחת לפני הקרקע וכן הלאה. כאשר מדובר בעץ ששייך לבית משותף, חשוב לקבל אישור מצד כל הגורמים כדי שלא ייגרם נזק לאף אחד מהם.

מה אומר החוק לגבי כריתת עץ בשטח פרטי?

גם אם העץ נמצא בשטח פרטי שלכם, חובה עליכם להשיג אישור לכריתת העץ. ישנו איסור על פי חוק כריתת עצים בישראל, גם כאלה הנמצאים בשטח פרטי. כל עוד הם נטועים בקרקע הישראלית הרי שהם שייכים למדינת ישראל והכריתה תהיה מותרת רק לאחר קבלת אישור מפורש על כך.

טופס בקשה לפקיד היערות לכריתת עץ – לחצו להורדה

טופס אישור כריתת עצים

איך לכרות עץ בבית משותף?

כריתת העץ נעשית על ידי אנשי מקצוע כורתי עצים מומחים שיתכננו את צורת הכריתה בהתאם לסוג העץ, הצורה שלו, המשקל שלו וכל שאר הפרמטרים המרכיבים אותו.
את העץ כורתים באמצעות מסור חשמלי אך זאת רק לאחר הכנה של השטח. כי נפילה של העץ לצד הלא נכון עלול לגרום לנזק ואף לגבות חי אדם. הכנה נכונה מראש תוביל לביצוע מוצלח ללא כל נזק.

כריתת עצים זה המומחיות של Gizum4u

זקוקים לשירות של כריתת עצים? אנחנו כאן לשירותכם. כריתת עצים בכל מקום, לכל צורך ולכל מטרה. הצוות המקצועי שלנו ילווה אתכם לאורך כל השלבים על מנת שהכריתה תיעשה בצורה חוקית ובטיחותית.

לחצו כאן ליצירת קשר >>

5/5 - (4 votes)