חוק גיזום עצים בין שכנים

חוק גיזום עצים בין שכנים
תוכן עניינים

חוק גיזום עצים בין שכנים

חוק גיזום עצים בין שכנים

מה עושים כשהעץ של השכן משתלט לכם על הגינה? הכל על חוק גיזום עצים בין שכנים

אין דבר מלחיץ יותר כמו לעבור לבית חדש עם גינה כמו שתמיד חלמתם, וכעבור כמה חודשים לגלות שהשכנים (והעצים שלהם) אינם נעימים לכם כל כך. מזה זמן מה שהענפים של עץ הפרי הענק שצמח להם בגינה, החלו לשבור את כל הגבולות ולחדור לשטח הפרטי שלכם. מה עושים? ובכן, תכירו, בישראל קיים חוק גיזום עצים בין שכנים שגם אם יישמע לכם מעט מוגזם, סביר להניח שצצו כמה סיבות מעולות לחקיקתו. מיד נסביר מדוע נוצר החוק ומהי החשיבות שלו כלפי האזרחים במדינת ישראל.

מהי המשמעות של חוק גיזום עצים בין שכנים

שכנות רעה היא מקור לסטרס, חוסר יציבות וחוסר אונים, כי כמו שכולנו יודעים, במדינה לא זולה כמו ישראל זה לא תמיד פשוט לקום ולעזוב. לא תאמינו, אבל צמחייה היא אחד הגורמים הנפוצים לסכסוכי שכנים, ובדיוק מסיבה זו נוצר חוק גיזום עצים בין שכנים שמטרתו להסדיר מתח שנוצר בעקבות ענפים סוררים, שורשים תועים, ושאר נושאים המוכיחים שגם אם הדשא של השכן ירוק יותר, הוא ממש לא צריך לחדור לשטח הפרטי שלכם. 

החוק המדובר קובע 3 עקרונות מרכזיים:

  • לא כל דבר הוא עילה למשפט – חשוב להבין שלא כל מקרה שבו ענפיו הסוררים של העץ חודרים אליכם לגינה, הוא מקרה שנחשב להפרעה. לעומת זאת, במצבים בהם פרחים שצומחים על העץ נושרים בגינת השכן ומרקיבים, או כשהענפים שחודרים אליו לגינה מסתירים את השמש, או במקרים מסוכנים בהם השורשים פורצים את הקרקע דווקא בגינה שלכם – אלו ייחשבו להפרעה של ממש בהתאם לפקודת הנזיקין, סעיף 44. 
  • לפעול בשיקול דעת – ברור שכואב לכם אחרי שנתקלתם בטעות בענף החדש שצץ באמצע שביל הגישה החוצה, אבל אל תמהרו ללכת לצעוק על השכן או חלילה לגזום על דעת עצמכם את הענפים. מדובר בעבירה של ממש ומי שיצטרך לשלם את המחיר, יהיה אך ורק אתם. תתחילו בנימוס, להסביר את המצב ולבקש מהשכנים לטפל בעץ שלהם שהשתלט לכם על הגינה. נתקלתם בסירוב? השכנים מתחמקים? זה הזמן לבדוק אם קיימת עילה של ממש להגשת תביעה משפטית.
  • תהליך גישור – חשוב לציין שגם אם התיק מגיע לבית המשפט, ההצעה הראשונה בדרך כלל תהיה לנסות ולגשר בין השכנים. בהרבה מאוד פעמים מגיעים לפשרה שהיא תהליך גיזום משותף המתחלק בין השכנים, כשהעלות נופלת כמובן על השכן שהעץ שייך לו, כפיצוי על הפלישה. 

חוקים לגבי גיזום עצים בין שכנים

גיזום עצים זה אנחנו

אנחנו בגיזום 4 יו מכירים היטב את חוק גיזום עצים בין שכנים ומזמינים אתכם ליצור עמנו קשר, לא משנה היכן אתם נמצאים. אנחנו מציעים שירותי גיזום עצים בפתח תקווה בחיפה ואפילו בבאר שבע – שירות מעולה בפריסה ארצית. אם גם אתם זקוקים לעבודות עצים לשמירה על הצמחייה שברשותכם והימנעות מסכסוך עם השכנים שלכם, דברו איתנו! נשמח להגיע עד אליכם ולהעניק לעצים שלכם את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר. 

5/5 - (3 votes)