חובת גיזום עצים

תוכן עניינים

חובת גיזום עצים

חובת גיזום עצים

מתי חלה חובת גיזום עצים ועל מי?

בעיקר בימים בהם אין באפשרותנו לצאת מהבית ובעידן בו כמעט ואיננו רואים דבר מעבר לבניינים גבוהים, תחזוקת הגינה הפכה לאחד התחומים האהובים ביותר על אלו המתגוררים בבית פרטי ובו גינה מטופחת. מטופחת אמרנו? ובכן לא כולם יודעים כיצד להביא את הגינה שלהם למצב שהם חולמים עליו; חובת גיזום עצים אינה חלה עליהם וזה נס שהם זוכרים להשקות את הפרחים שלהם.

אז מה עושים? איך דואגים לכך שהעצים שברשותנו ימשיכו להניב פירות מתוקים ואיכותיים באופן עקבי? פשוט מאוד, פונים לחברה מקצועית המתמחה בגיזום וכריתת עצים, שמכירה היטב זנים רבים של עצים ותבטיח לכם טיפול מעולה ללא פשרות.

חובת גיזום עצים – באילו מקרים?

  • כשמגיע הזמן הנכוןחובת גיזום עצים מתחילה קודם כל בדאגה שלנו כלפי העצים שברשותנו. בין אם מדובר בעצי הדר, עצי דקל, פקאנים, דובדבנים וכדומה, כל אחד מהם צומח בתקופה שונה ומניב פירות בזמן אחר של השנה. יש להכין אותם בזמן לקראת עונת הלבלוב והפריחה על מנת שיניבו כמה שיותר פירות טובים וטעימים למאכל. סביר לניח שכשרכשתם את זרעי העץ או העץ הצעיר, הסבירו לכם מתי יש לגזום אותו וכיצד לטפל בו, אבל כבר הספקתם לשכוח. גוזמי העצים המקצועיים יידעו כיצד לגשת לכל עץ מכל זן ולהעניק לו את הטיפול הנכון בזמן הנכון.
  • כשהעץ מהווה סכנה – כמה פעמים יצא לכם לטייל בשדרה המאופיינת בשורות של עצים ירוקים ומרהיבים, ולפתע לשים את עיניכם על עץ שנוטה רק קצת יותר מידי הצידה? נראה שממש בקרוב הוא יפול, וכשזה יקרה עדיף לא להיות בסביבה. זה קורה בדרך כלל באיזורים ציבוריים ומי שאחראי על העצים הללו תהיה העירייה, שמידי תקופה דואגת לגזום ולטפח את הצמחייה הציבורית. במידה ונתקלתם בעץ שכזה, כדאי מאוד לדווח לפני שיקרה אסון.
  • כשהעץ מפריע לשכנים – כולנו היינו רוצים לחיות בשלווה ובנחת לצד השכנים שלנו, אבל ישנם מקרים בהם מסיבות כאלו ואחרות, זה לא ממש מצליח. היינו רוצים לעשות הכל בכדי למנוע את הריב הבא, ואם יש עץ או עצים המעורבים בסיפור יש לתת להם את מלוא תשומת הלב מכיוון שטעות אחת קטנה, והעץ עלול למצוא עצמו כמוקד הריב הבא עם השכנים. במידה ועץ הפרי מלכלך את גינת השכן, או שהשורשים חלו לחדור לגינה שלו ולהוות סכנת נפילה, אם מטרידים שונים נמשכים לעץ ומפריעים גם את מנוחת השכן; כל אלו יכולים להוות עילה לתביעה של ממש ולכן חלה עליכם חובת גיזום עצים – הדרך להימנע מסיטואציות לא נעימות אלו היא כמובן לשים לב לעץ ולצמיחתו, ולטפל בה בזמן.

כרית עצים במקום גיזום

ומה לגבי כריתה?

כריתת עצים היא נושא בפני עצמו; בישראל חל חוק שאומר שאין לכרות עץ בוגר ללא אישור. חוק זה הוא תולדה של שנים רבות בהן ארץ ישראל התאפיינה בביצות רבות ומעט מידי עצים. בדרך זו, ניתן להעתיק עצים בוגרים מנקודה אחת לנקודה שניה וכך לאפשר המשך צמיחה, מבלי לוותר על אף אחד מהעצים הרבים שהופכים את המדינה שלנו לירוקה כל כך. עם זאת, ממש כשם שקיימת חובת גיזום עצים קיימת גם חובת כריתה, למשל במקרים בהם העץ מהווה סכנה והדרך היחידה לפתור את הנושא היא להעתיק אותו למקום אחר.

אם ברשותכם עצים במצב בעייתי ואינכם יודעים כיצד לפעול, זה הזמן ליצור קשר עם גיזום 4 יו ולהזמין אותנו להביט בעצים בעצמנו. ממראית עין בלבד נוכל להסיק את המסקנות הנכונות והטובות ביותר עבור העצים ועבורכם, ולגשת לעבודה מיד.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: גיזום עצים גבוהים.

 

5/5 - (5 votes)