העתקת עצים

תוכן עניינים

העתקת עצים

העתקת עצים – שאלות נפוצות

העתקת עציםעץ אשר גדל בצורה המפריעה לחיי היום יום, למבנה ולעוברי אורח, יכול להוות גם סכנה. ישנם מקרים שונים בהם יש לבצע העתקת עצים בשל הפרעה למרחב המחייה הקיים. עם זאת, החוק במדינת ישראל מגן על העצים ומחייב כי הפעולה תבצע בכפוף לו. אם יש לך צורך להזיז או לכרות עץ, בוודאי עולות אצלך שאלות רבות ובמאמר זה ריכזנו את הנפוצות שבהן.

מה זה העתקת עצים?

העתקת עצים היא פעולה של ניתוק העץ ממקומו ושילובו במקום חדש. הניסיון מצביע על כך כי לא כל עץ אשר יעבור את הפעולה ייקלט במקומו החדש, אך מספיק שחלק מהעצים אכן משתלבים היטב כדי לשמור על הצומח בארץ ישראל.

מתי החוק מחייב לבצע העתקת עצים?

החוק מחייב לשמור על כל עץ בוגר. עץ בוגר הוא עץ אשר גובהו נישא על פני שני מטרים או יותר מגובה הקרקע ואשר הגזע שלו בקוטר של 130 ס"מ ומעלה. ברגע שהעץ עונה על הגדרה זו, אין לכרות אותו אלא לדאוג לבצע העתקה. חשוב לציין כי במקרים אילו יש לדאוג לאישור מתאים. במקרה ויש לך צורך בעזרה בהוצאת האישור או לבצע בדיקה איזו פעולה עלייך לעשות, הטוב ביותר הוא לפנות אל הכורת ולקבל סיוע מקצועי.

באילו מקרים יש להעדיף גיזום של העצים?

גדילת עץ אורכת זמן רב. ההתפתחות שלו הדרגתית, הוא נקלט בשטח לאורך שנים ואם הדבר אפשרי, יש להעדיף ביצוע גיזום עצים על פני כריתה או העתקה. מקרים בהם העץ שולח את ענפיו הגדולים אל עבר השכנים הם דוגמה למקרים שיכולים להיפתר בעזרת גיזום מקצועי תוך שמירה על העץ.

מהם ההבדלים בין העתקה לבין כריתה?

העתקת עצים שונה מפעולת כריתת עצים. בתהליך ההעתקה מוציאים בעדינות את העץ כולו, כולל השורשים שלו ומעבירים אותו מהר ככל האפשר למקומו החדש בו עליו להיקלט. בפעולה זו חובה להתייחס אל מקומו החדש של העץ ולדאוג שיקבל את התנאים הטובים ביותר שיסייעו לו להמשיך לצמוח. במקרה של כריתה, העץ נותר ללא השורשים ולכן אי אפשר להעתיקו. ההחלטה איזו פעולה לבצע תלויה במרכיבים שונים ותתבצע לאחר בדיקה אם אפשר לשמור עליו.

מה נדרש כדי לבצע העתקת עצים?

כדי לבצע העתקת עצים יש לפנות לגורם מקצועי. יש לבצע תכנון של הפעולה, להוציא את העץ הקיים כראוי, להסיעו אל המקום החדש ולשתול אותו תוך מתן תנאים אופטימליים ככל האפשר. העתקה מוצלחת תתבצע תודות לידע מקדים, כלים נכונים, תשומת לב ותכנון נכון של העבודה.

כמה עולה גיזום, העתקה וכריתה של עצים?

העתקת עצים במקצועיות ובמהירות

חשוב להבין כי כל פעולה הנוגעת לעצים ולגינה דורשת ידע מקצועי וכלים המתאימים לכך וכי כל מקרה הוא שונה. אי אפשר להשוות בין העתקה של עץ אלון ובין העתקה של עץ דקל. לכן, חשוב מאד לקבוע עם בעל מקצוע שיוכל לתת הצעה במקום. אפשר לבקש מבעל המקצוע מידע על כריתת עצים מחיר, מידע על גיזום עצים מחיר ועל פעולת ההעתקה וכל זאת לאחר שיבין בדיוק מה כוללת העבודה ויבחן אם יש לו צורך בציוד מיוחד לשם ביצועה.

אתר GIZUM4U עומד לרשותך

אתר זה שם לעצמו למטרה לתת לך את השירות המקצועי ביותר ואין זה משנה באיזה מקום בארץ. במקום אחד נמצאים אנשי המקצוע הנכונים עבורך ועבור הגינה שלך. אם יש לך שאלות על העתקת עצים ופעולות נוספות הנדרשות בגינה, זה הזמן להשאיר את פרטייך באתר ולקבל פנייה רלוונטית עבורך.

Rate this post