העתקת עץ לימון

העתקת עץ לימון
תוכן עניינים

העתקת עץ לימון

העתקת עץ לימון

הרבה לפני הלימונדה: הכל על העתקת עץ לימון

אין אדם שלא מעריך ואוהב את הצמחייה והעצים שסביבו, גם אם הוא לא תמיד מראה זאת. אין דבר מרגיע יותר ממראה של חורשת עצים ירוקים, אליהם אפשר להושיט יד ולטעום מפירות מתוקים וטעימים. מה הפלא שרבים חושבים כי העתקת עץ לימון או עצים נוספים היא הפרעה לצמיחה הטבעית של העצים? אם להיות מדויקים יותר, מדובר בתהליך שאם לא יבוצע נכון, העץ באמת עלול להפגע. על מנת לוודא שההעתקה, שמתבצעת בשל אי אלו סיבות, נעשית על הצד הטוב ביותר יש להפקיד את העבודה בידי אנשי מקצוע שיידעו לאבחן את הסיטואציה ולטפל בעץ בצורה הטובה ביותר. אחרי העתקת עץ לימון חשוב לשים לב לשינויים שעשויים להתרחש ולהמשיך לטפל בו באופן שגרתי ולהמשיך לבצע גיזום לעץ הלימון בעת הצורך.

מאילו סיבות יש לבצע העתקת עץ לימון

העתקת עץ לימון ועצים בכלל, לא יכולה לבצע סתם כך. בישראל קיים חוק לפיו כל עץ בוגר הוא עץ מוגן, ויש לקבל אישור מיוחד על מנת לכרות אותו, כשלרוב כלל לא מדובר בכריתה אלא בהעתקה למקום חדש. בדרך כלל לא מתקבל אישור לביצוע עבודה זו, אם אין התחייבות לכך שהעץ יישתל מחדש. עכשיו כשאתם מכירים את החוק, אפשר לדבר על ההתעקה עצמה שנדרשת לרוב בשל אחת משלוש סיבות:

  • בנייה – נפל בידיכם פרויקט בנייה? החלטתם שהגיע הזמן להרחיב את הבית ויש עץ שעומד בדרך? ובכן, זו סיבה טובה לבצע העתקה שלו למקום אחר. מובן שאי אפשר לשכוח את ההתחייבות שלכם לחוק ולהבטיח שהעץ יישתל מחדש!
  • גינה מטופחת – כל אחד חולם על גינה מטופחת ומרהיבה במיוחד. כעת, זו ההזדמנות שלכם להגשים את החלום! לאחר שתבדקו בדיוק אילו עצים תהיו מעוניינים לשלב בגינה המיוחדת שלכם, יגיע הרבה להעתיק אותם אליכם. מומלץ להיעזר באיש המקצוע לא רק עבור פעולת ההעתקה, אלא גם כדי לתכנן מראש היכן ימוקם כל עץ. 
  • לשמור על הסביבה – ישנם מקרים בהם עצים צומחים גבוה מידי או רחב מידי, ובכלל בצורה שעלולה לסכן את הסביבה; העץ נוטה יותר מידי הצידה ועומד ליפול, ענפים כבדים נשברים ממנו, ועוד. במרבית המקרים אפשר להעניק לעץ טיפול על מנת להשיב לו את בריאותו, אבל במעט מאוד מקרים אחרים אין דבר שאפשר לעשות בכדי לעזור לעץ, כך שעדיף פשוט להעביר אותו למקום אחר שבו לא יהווה סכנה. 

איך להעתיק עץ לימון

לכל עץ מגיע הטיפול הטוב ביותר

זקוקים לעבודות גיזום עצים בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ? צריכים העתקת עץ לימון לגינה שלכם או ממנה? אין שום בעיה! המומחים של גיזום 4 יו עומדים לשירותכם עם ידע וניסיון של שנים, היכרות עם כל סוגי העצים הגדלים בישראל ואהבה ענקית למקצוע. השאירו לנו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם! 

 

5/5 - (10 votes)