העתקת עץ זית

העתקת עץ זית
תוכן עניינים

העתקת עץ זית

העתקת עץ זית

באילו מקרים נבצע העתקת עץ זית

כשמדובר על העתקת עץ זית כמו כל עץ אחר, אי אפשר להזיז אותו סתם כך ממקום למקום גם הוא שתול אצלכם בגינה הפרטית. בכדי להעתיק את העץ יש לא רק לקרוא לגורם מקצועי המוסמך לכך, אלא גם לקבל אישור רשמי מפקיד היערות הקרוב אליכם. זאת מכיוון, שבישראל כל עץ בוגר נחשב לעץ מוגן. מדובר בחוק של ממש שנקבע אי שם לפני שנים רבות, כשהחלו ליישב את הארץ ולייבש את הביצות, לשתול עצים וצמחים בכדי להפוך את המדינה הקטנה שלנו לירוקה יותר.

על מנת שלא לבזבז משאבים ולהוריד בכמות העצים בישראל, הוחלט שגם כאשר מתבצעת כריתה או שליפה של העץ מהאדמה, הדבר יתבצע לאחר התחייבות רשמית לכך שבסופו של דבר העץ יישתל בנקודה אחרת וימשיך ללבלב, לפרוח ולהעניק לנו מיתרונותיו. 

הכל על תהליך העתקת עץ זית

הסיבה שבגללה העתקת עץ זית לא יכולה להתבצע באופן עצמאי, היא שמכיוון שמדובר בעץ מבוגר שרגיל לתנאי מחייה במקום מסוים, הוא גם עלול להגיב בהתאם אם לא ייגשו אליו באופן הנכון. ממש כפי שאדם שעובר דירה למקום אחר המאופיין בתנאי אקלים שונים ועלול לחלות בעקבות זו, אותו הדבר נכון גם לגבי העצים. לכן, יש לשאוף למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר לביצוע המשימה.

העתקת עצים – בין אם מדובר בעץ זית או כל עץ אחר, מתבצעת בדרך כלל בשל אחת הסיבות הבאות:

  • העץ חלה – בשל מזיקים, הזנחה או סיבות אחרות, העצים עלולים מידי פעם לחלות. בכדי למנוע הדבקה לעצים אחרים, יש להעתיק אותו מהסביבה שלו למקום אחר, ולהעניק לו טיפול הולם. 
  • פיתוח ובנייה – קורה שעץ "מפריע" לביצוע של עבודות בנייה ופיתוח במרחב ציבורי. מסיבה זו, יש להזיז אותם למקום אחר ולאפשר לעבודות הבנייה להמשיך כשורה מבלי לפגוע חלילה בעצים שבסביבה.
  • טיפוח החצר – יש לכם גינה מלאה בעצים מלבלבים אך אתם מרגישים שהגיע הזמן לשדרג אותה? אי אפשר סתם כך לכרות את העצים במקום, יש לקבל אישור על מנת להזיז אותם לנקודה אחרת בגינה ובכך לאפשר לעבודות להימשך. 

בנוסף, כדאי גם להכיר את שלבי העתקת העץ על מנת להיות מודעים לתהליך:

  • בזמן הנכון – בשלב הראשון יש לקבוע מתי הכי כדאי לבצע את העקירה ממקומו הנוכחי של העץ, ולשתול אותו מקום אחר בהתאם לעונה ולמזג האוויר ביום הספציפי. 
  • רשיונות – יש לוודא שכל הרשיונות והאישורים אכן התקבלו לביצוע המשימה, ורק לאחר מכן לדווח באופן רשמי על מועד ההעתקה. 
  • גיזום – כל העתקה מתחילה בגיזום מקצועי של העץ בכדי להפחית ממשקלו, להפטר מענפים חולים וכדי להפוך את כל התהליך לקל ופשוט יותר הן עבור אנשי המקצוע וכמובן, עבור העץ. איש מקצוע אמין יידע מתי לעצור את עבודת הגיזום בכדי לא לפגוע בעץ טרם ההעתקה עצמה.
  • ההעתקה עצמה – בשלב ההעתקה יש לחפור מסביב לעץ בכדי לשלוף אותו ממקומו ביתר קלות מבלי לפגוע בשורשים שלו.
  • השתילה – גם לאחר שהעץ נשתל, אי אפשר פשוט לעזוב אותו שם ולתת לטבע לעשות את שלו. הרי כבר התערבנו בתהליך הטבעי, כעת יש להמשיך ולעקוב בכדי לוודא שהעץ אכן נקלט במקומו החדש בצורה הבריאה, הנכונה והטובה ביותר.

איך להעתיק עץ זית

שירותים מתקדמים לעצים מכל הזנים

כעת כשאתם יודעים שאת עבודת העתקת עץ זית יש לבצע אך ורק באמצעות חברה מקצועית המחזיקה בציוד הטוב ביותר, ושעובדיה חיים ונושמים את המקצוע, אתם יכולים להיות רגועים – כי הגעתם למקום הנכון! הצוות המעולה של גיזום 4 יו מחזיק בשנים רבות של ניסיון, המקנות לנו היכרות מעמיקה עם כל סוגי העצים הצומחים בישראל. כך, בין אם אתם זקוקים לביצוע גיזום עצים בהרצליה או כריתה בכל רחבי הארץ, אנחנו כאן בשבילכם. זה הזמן ליצור איתנו קשר או להשאיר לנו פרטים באתר, ולהצטרף גם אתם לשורת הלקוחות המרוצים שכבר למדו איך לתת את הטוב ביותר לעצים שלהם.  

  

 

5/5 - (12 votes)