העתקת עץ הדר

העתקת עץ הדר
תוכן עניינים

העתקת עץ הדר

העתקת עץ הדר

הכל על העתקת עץ הדר ועצי פרי נוספים

העתקת עץ הדר ועצי פרי נוספים, נתפסת עבור רבים כמעשה בל ייעשה; הפרעה של ממש לצמחייה שמטרתה לפגוע בצמיחה ובהתפתחות שלה. למען האמת, זה כמעט נכון. אם לא מבצעים את תהליך ההעתקה כהלכה וברגישות הנדרשת, העץ בהחלט עלול להיפגע. מסיבה זו, יש להקפיד לפנות לחברה לא פחות ממקצועית שיודעת כיצד לגשת לסוגים רבים של עצים, ולהעניק להם את הטיפול המתאים להם ביותר. זאת מכיוון, שבדיוק כמו שלכל אדם יש העדפות וגישות שונות לדרך הטיפול הנכונה ביותר בו, כך גם העצים – כל אחד מהם פורח בתקופה אחרת, לכל אחד מהם גזע, שורשים וענפים שונים ובהתאם לכך, צריכה להשתנות גם הגישה. 

לאחר העתקת עץ הדר היכן יש לשתול אותו?

תהליך העתקת עץ הדר לא שונה מידי מתהליך ההעתקה של כל עץ פרי אחר. עם זאת, כדאי להכיר לפחות את תהליך השתילה הייחודי לו:

  • עצים שזקוקים למרחב – עצי הדר זקוקים למרחב, והרבה ממנו. לרוב מדובר בעצים שצומחים לרוחב, כך שמומלץ לא לשתול אותם קרוב מידי זה לזה או שמא יסתבכו בענפיהם וצמיחתם תיפגע. על נקודת השתילה להיות מוגנת מרוחות, במקום עם שמש מלאה ולא יותר מידי צל, על מנת שלא ייפגעו בתקופה בה הם אמורים לפרוח ולהניב בסופו של דבר פירות.
  • מתי כדאי לנטוע? – באופן עקרוני ניתן לטעת עצי הדר לאורך כל השנה, אך ההמלצה הטובה ביותר היא לעשות זאת באביב. כך, ניתנים לעץ כמה חודשים טובים להתבסס במקום ולצמוח בצורה בריאה יותר, והעץ יגיע לחורף כשהוא מוכן ומזומן להניב פירות איכותיים יותר. יש להלבין את הגזע או לדאוג לו לצל, על מנת למנוע כוויות שעלולות לפגוע בענפי העץ והשתיל כולו, בשל תהליכים המתקיימים בתוך הרקמות של הגזע שנכווה.
  • כיצד מתבצע תהליך הנטיעה? – כמו כל עץ פרי אחר, גם כאן יש להכין מראש בורות ייעודיים לעצי ההדר. עומק הבורות חייב להיות כגובה השורשים של השתיל. לאחר מכן יש למלא את הבורות באדמה חפורה מעורבת עם קומפוסט עד לגובה שליש ממנו. על מנת להפחית סיכוי להופעת ריקבון בצוואר השורש של השתיל, יש לטעת אותו כך שהשליש העליון של השורשים יימצא מעל לגובה פני הקרקע. את השקית שעוטפת את השורשים יש להסיר רק לאחר שהצבנו את השתיל בתוך הבור, על מנת למנוע התפוררות. בתחילה, יש להשקות את השתיל בפעם הראשונה לאחר השתילה, לאחר מכן פעם נוספת לאחר יומיים בהשקיית הצפה (כלומר, לא להתקמצן על מים), ורק לאחר מכן לעבור להשקיית צד מידי שבוע.

מחיר זול מידי יגרום לכם לשלם ביוקר 

בדרך כלל, כשמחפשים אחר העתקת עץ הדר או כריתת עצים מחיר ממש לא צריך להיות הפרמטר העיקרי שיקבע האם החברה שהעלה החיפוש שלכם, היא זו שתקבעו איתה בסופו של דבר. מחיר זול מידי חייב להיות מחשיד, שכן ייתכן מאוד שמדובר בחברה צעירה בשוק שלא צברה מספיק ניסיון. ההמלצה היא לברר את המחירים הממוצעים בשוק לכל משימה, ולחפש אחר חברה שתבנה לכם את הצעת המחיר הבטוחה והמשתלמת ביותר בהתאם לאותם מחירים ממוצעים.

כריתת עצים מחיר

אם להיות כנים, אין כל סיבה שתמשיכו לחפש. אם הגעתם אלינו, אתם וודאי זקוקים לשירותים שונים בגינה שלכם; כריתה של עצים, גיזום, העתקה, אפילו עיצוב – את כל אלו הצוות המקצועי של גיזום 4 יו יעניק לכם ברמה הגבוהה ביותר, כשאמינות ורגישות הם הערכים שחרוטים על דגלנו. בואו להיווכח בעצמכם! השאירו לנו פרטים באתר ובקרוב מאוד ניצור עמכם קשר! 

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: העתקת עץ לימון.

 

4.8/5 - (9 votes)