האם מותר לכרות עץ דקל

כריתת עץ דקל מחיר - כמה עולה לכרות עץ דקל?
תוכן עניינים

האם מותר לכרות עץ דקל

האם מותר לכרות עץ דקל

האם מותר לכרות עץ דקל

עצי דקל נפוצים מאוד בישראל, וניתן להיתקל בהם הן בסביבה העירונית והן בכפרית, בחצרות הפרטיות ואף בצדי הדרך. אלו עצים מרשימים ויפים במיוחד, שאם לא שומרים עליהם היטב הם עלולים להפוך למטרד של ממש, יפריעו לבצע שינויים בשטח במידה ויש רצון לבצע כאלו, ועוד. לכן, טבעי לשאול האם מותר לכרות עץ דקל במקרה וכן עולה הצורך או הרצון לבנות, להרחיב, לשפץ או מכל סיבה אחרת, להעביר את העץ למקום אחר. חשוב לציין שהתשובה אינה חד משמעית ותלויה בגורמים כמו גילו של העץ, תנאי השטח, וכמובן, אישור רשמי לביצוע העבודה.

האם מותר לכרות עץ דקל ומי יכול לעשות זאת?

תהליך של כריתת עצים הוא לא פשוט כלל, על אחת כמה וכמה כשמדובר בעץ דקל. מדובר בעץ המורכב מגזע אחד מסיבי מאוד, שאינו מסועף. המשמעות היא שאי אפשר לכרות אותו מהחלק הנמוך שלו, ויש לבצע ניסורים רבים מהחלק העליון שלו כלפי מטה, באמצעות סל ייעודי המשמש את אנשי המקצוע לשם התהליך ומנגיש את העץ מאוד. כאמור, את הציוד הנדרש יוכלו להביא איתם רק אנשי מקצוע בעלי וותק וניסיון, והיכרות מעמיקה עם עולם העצים. כדי למצוא את איש המקצוע המדובר כדאי להיצמד לפרמטרים כגון:

  • ציוד מתאים – גיזום וכריתה של עצים היא לא משימה קלה אף פעם. לכן, יש להגיע עם הציוד הנדרש, עדיף לשאוף גם למתקדם ביותר בכדי לוודא שהכל מתבצע על הצד הטוב ביותר. בעיקר כשמדובר בעץ דקל הדורש מאמץ ועבודה בגובה, אין להתפשר על איש מקצוע שיודע היטב כיצד לגשת לעץ המיוחד.
  • אישורים – איש מקצוע טוב לא יתפשר לעולם אל האישורים הנדרשים לביצוע העבודה. זכרו שכריתה ללא אישור היא עבירה על החוק שעלולה לסבך לא רק את איש המקצוע, אלא בעיקר אתכם. כורת עצים שיסכים לגשת למשימה ללא אישור רשמי, סביר שגם יעשה את העבודה בהתאם.
  • וותק וניסיון – ניסיון בתחום העצים נוצר אך ורק מתחושה אישית, כלומר ככל שאיש המקצוע נחשף ליותר סוגי עצים ולמד כיצד לטפל בהם על הצד הטוב ביותר, כך יש סיכוי שהתוצאות תהיינה טובות יותר ולטווח הארוך. 

על בריאות העצים – לא מתפשרים

כריתה לא מקצועית עלולה להזיק עד מאוד לעץ, ולכן התשובה לשאלה האם מותר לכרות עץ דקל לא רק קריטית באופן חוקי, אלא גם בפן המקצועי. עצי הדקל הינם בעלי מאפיינים מיוחדים; גובה רב שעלול להסב נזק חמור לחוטי חשמל, סכנת קריסה ואפילו כסכנה בריאותית אם ישנו חשד לחדקונית הדקל בקרבת בני אדם. הגוזמים המעולים של גיזום 4 יו מכירים היטב את עצי הדקל, שמחים ללמד את כל המבקש אודות העצים המופלאים הללו ולהעניק להם את הטיפול הטוב ביותר, בעזרת ציוד מתקדם והמון תשומת לב. 

כריתת עצי דקל בתל אביב

אם גם אתם זקוקים לעבודות כריתת עצים בתל אביב או בכל מקום אחר – בין אם מדובר בעצי דקל או עצים מכל סוג אחר, אנו מזמינים אתכם להשאיר לנו פרטים באתר ובקרוב מאוד, ניצור עמכם קשר ונקבע פגישה במהלכה נכיר את העץ או העצים המדוברים, נבין בדיוק מה עלינו לעשות ולאחר קבלת אישור, ניגש למשימה. 

5/5 - (5 votes)