גיזום שורשים

גיזום שורשים
תוכן עניינים

גיזום שורשים

גיזום שורשים

מהו גיזום שורשים ומתי יש לבצע אותו?

העצים שלנו יכולים לצמוח פרא, אם רק יקבלו את ההזדמנות. הבעיה מתחילה שהצמיחה מהירה ונרחבת מידי, בעיקר באיזור מגורים שמלא בעוברי אורח, מכוניות ואלמנטים אחרים שאם העץ ירחיב את אופקיו יתר על המידה, יהיו עלולים להפגע. במקרה זה יש לבצע גיזום שורשים וכך למנוע סיטואציות לא נעימות; ביוב סתום, הצפות, עוברי אורח אומללים שמועדים על פניהם לאחר שנתקלו בשורש בולט, ועוד. 

גיזום שורשים או כרסום?

גיזום שורשים נקרא גם כרסום עץ או כרסום שורשים, כאשר מדובר בסך הכל בפעולה שמטרתה למנוע נזקים שונים שעלולים להיגרם בעקבות צמיחה נרחבת מידי של עץ. אבל איזו סיבה יש לנו בכלל להתעסק עם השורשים של העצים? ובכן, כששורשים נותרים בקרקע וממשיכים לצמוח, הם עלולים לגרום לנזקים כגון:

  • חדירה לצינורות הביוב – לא פעם קורה ששורשים שחדרו לצנרת הביוב, סתמו אותה והביאו להצפות. כתוצאה מאותן הצפות נוצרו מפגעי בריאות שהובילו להוצאות כלכליות גדולות מידי. ורק ביננו, אין דבר נורא יותר מלגלות שהביוב שלכם סתום ביום גשום וחורפי במיוחד. כדאי לבדוק מידי תקופה את הנושא על מנת למנוע מקרים כאלו. 
  • צמיחה מחודשת ורחבה מידי של הצמח – שורשים משמעותם שהצמח יכול לצמוח שוב, מה שאינו רצוי אם מדובר בשטח הבנוי מעיקר מאבנים ובטון. לאורך זמן, לא תאמינו עד כמה כוח יש לשורשים, עד כדי כך שהם יוכלו לפרוץ גם את מחסום האבן הקשה והכבד ביותר.
  • מכשולים – שורשים שבולטים מהקרקע עלולים להוות גורם מסכן עבור העוברים והשבים. אם תאונה כזו נגרמה, הרי שהאדם שהיה אחראי על העץ לא עקב אחר צמיחתו כהלכה.

כיצד מתבצע התהליך?

גיזום שורשים מטרתו להסיר שורשים שהגיעו למצב מסוכן, כשבמקרים אחרים יש להסיר אותם לצמיתות. את העבודה יש לבצע באמצעות מכונה הנקראת 'מכרסמת', שחודרת לקרקע וקורעת את השורשים. באמצעות המכונה ניתן להסיר את ראש השורש גם בעומק של עד 40 ס"מ מתחת לפני הקרקע. 

גיזום עצים

אם גם אתם זקוקים לעבודת גיזום עצים בפתח תקווה או בכל מקום אחר בארץ, הגעתם בדיוק למקום הנכון! ברוכים הבאים לגיזום 4 יו, אנחנו צוות של אנשי מקצוע שחיים ונושמים את העבודה שלנו ורואים בה שליחות; כדי לעזור לכם לשמור על העצים שלכם טוב יותר ולהעניק להם את הטיפול המסור והטוב ביותר שאפשר לתת לעצים. אז למה אתם מחכים? בואו לדבר איתנו וללמוד עוד כיצד תוכלו לשמור על העצים שטיפחתם וגידלתם בעצמכם, ובמה אנחנו יכולים לעזור לכם. 

 

5/5 - (10 votes)