גיזום עצים בראש העין

תוכן עניינים

גיזום עצים בראש העין

גיזום וכריתת עצים בראש העין בביטחון מלא

גיזום עצים בראש העין

כאשר יש לכם גינה או שאתם אחראיים על גינה ציבורית ומשותפת, עליכם לדעת מהי הדרך הטובה ביותר לטפח אותה ולשמור עליה ירוקה, ריחנית ופורחת. מעבר לכך שתצטרכו לדאוג להשקיה נכונה ולבחור את העצים והשיחים הנכונים, יהיה עליכם לבצע גיזום עצים בראש העין ובעת הצורך לעשות גם כריתה. 

עבור רבים, גיזום וכריתה של עצים נתפסים כמשהו שלילי; פעולה שמזיקה לעץ ומתוך כך, בעצם אין בה כל צורך. הרי העצים הסתדרו טוב מאוד לפני שהאדם החל לגזום ולכרות אותם, אז מדוע לחשוב שזה בסדר להתערב במעגל החיים שלהם?

מדוע חשוב לבצע גיזום עצים בראש העין?

בני האדם והעצים לומדים לחיות יחדיו, כשבאיזשהו מקום אפשר לומר שבאיזורים בהם אנו מתגוררים, פעולות הגיזום והכריתה נועדו לעזור גם לעצים עצמם. כיצד?

  • לעודד צמיחה – גיזום של עצים וצמחים מידי תקופה, בעצם מסייע להם לצמוח ולגדול בריא וטוב יותר. חשבו על כך כמו שיער אנושי, אותו אנו נוהגים לספר מידי תקופה בכדי להיפטר מקצוות מפוצלים וכך לאפשר לשיער לגדול טוב יותר. כך, מידי תקופה מגיעים אנשי המקצוע לבחון את מצב העצים עליהם הם אחראיים, ובמידת הצורך מבצעים גיזום. נכון שלרוב ממליצים לבצע את הגיזום פעם בשנה בזמן מוגדר, אך לעתים כן עולה צורך לעשות זאת גם פעמים נוספות במהלך השנה.
  • שמירה על הבטיחות – נסו לדמיין זאת; אתם חוזרים הביתה מהעבודה או מקניות, וממש לפניכם נופל עץ גדול מימדים. תארו לכם שהייתם לוקחים צעד אחד קדימה? ובכן, כדי למנוע סיטואציות מסוכנות מסוג זה, יש לדאוג לגיזום או כריתה של עצים לפי הצורך. מדובר בצעד חשוב מאין כמוהו לשמירה על בטיחותם של העוברים והשבים.
  • בנייה והתרחבות – קיבלתם אישור להוציא לפועל תכנית בנייה והתרחבות? מצוין, אחד הצעדים שעליכם לבצע הוא גיזום או כריתה והעתקה של עצים למקום אחר, כך שלא יפריעו לבנייה. רק איש מקצוע בעל וותק וניסיון יידע כיצד בלצע העתקה של עצים מבלי לפגוע בהם או בסביבה, להביא אותם למקומם החדש בשלמותם.

מתי יש לבצע כריתת עצים בראש העין?

כאמור, כריתת עצים בראש העין לא תתבצע סתם כך אלא אם ישנו צורך או פגיעה בעץ בצורה המסכנת את הסביבה והאנשים בה. אנשי מקצוע שצברו מספיק וותק, ניסיון והיכרות עם שלל עצים וצמחים – הם היחידים שיידעו מתי יש לבצע את פעולת הכריתה או הגיזום.
אז אם תחת אחריותכם ישנה גינה ציבורית, פארק או איזור מלא בצמחייה, או שאתם מרגישים שהגיע הזמן להתחיל לטפל בגינה שלכם ברצינות;


צרו קשר עוד היום עם מומחה גיזום וכריתה 050-9995335 או השאירו פרטיכם באתר, ותוך זמן קצר ניצור אתכם קשר!

5/5 - (5 votes)