גיזום עצים ביפו

תוכן עניינים

גיזום עצים ביפו

גיזום וכריתת עצים ביפו – מה חשוב לדעת בנושא

גיזום עצים ביפו

כריתת עצים ביפו כמו בכל רחבי הארץ חייבת להתבצע על פי החוק. החוק קובע כי כל עץ בוגר הוא גם עץ מוגן. מדובר בחוק 'פקודת היערות' שמקורו בתקופת המנדט הבריטי בארץ, שמטרתו להגן על העצים. המשמעות היא שאם ברצוננו לבצע כריתה או העתקה של עץ שנחשב מוגן בישראל, יש לקבל על כך היתר. הדבר נכון גם במקרים בהם העץ נמצא בחצר בית פרטי, גינה ציבורית, יערות ועוד.
מסיבה זו, בעת ביצוע עבודות גינה יהיה עליכם לוודא כי אתם מבצעים אותן כראוי וזאת מבלי לוותר על איש מקצוע מנוסה בלבד.

כריתת עצים ביפו עם מקצוען בתחום

כורת עצים יוכל לא רק לבצע את העבודה כראוי אלא גם ללוות אתכם בתהליך, בקבלת ההחלטה והאישורים הנדרשים לכך. את אותם אישורים יקבל מפקידי היערות הפועלים בכמה רמות שונות בישראל:

  • פקיד יערות ארצי – זהו פקיד היערות הראשי, הממונה על כל שאר פקידי היערות בישראל. הוא זה שאחראי לבצע את התקנות השונות ולוודא שגם אחרים עושים זאת ברמה הגבוהה ביותר תוך היצמדות לחוק.
  • פקידי קק"ל – קרן קיימת לישראל מפעילה פקידי יערות הפזורים במחוזות השונים שלה ברחבי הארץ, ועליהם ממונה פקיד יערות ראשי מטעם קק"ל עצמה. אם יצא לכם לשמוע על אנשים שקיבלו דו"חות בזמן ששהו ביערות, הרי שהפקידים הם אלו שאחראיים על כך. הם דואגים שהיערות נשארים שלמים, נקיים וירוקים על מנת שכולנו נוכל ליהנות מהם וממתנות הטבע.
  • פקידי משרד החקלאות – בערים הגדולות בישראל ניתן לפנות לפקידי היערות מטעם משרד החקלאות. פקידים אלו מטרתם להוריד מהעומס על פקידי קק"ל, שכן מובן שלא כל העצים בגינם יקבלו פנייה יהיו ממוקמים בשטחי קק"ל. חשוב לציין, שפקידי היערות כולם ללא יוצא מהכלל מחויבים בהשתלמות שנתית ובהתעדכנות רציפה בכל מה שחדש בתחום.

גיזום עצים ביפו אינו דורש אישור מקדים

שלא כמו כריתה, גיזום עצים ביפו ובכלל, לרוב אינו דורש אישור לכך אך מומלץ שיתבצע רק על ידי בעל מקצוע מומחה; כזה שיוכל לראות בעיניים המקצועיות שלו את מצב העץ, לבנות את האסטרטגיה המתאימה יותר לעבודה עם מינימום סיכונים (תארו לכם עץ נופל בדיוק כשעובר אורח חולף תחתיו), וכמובן לתת ללקוח הצעת מחיר משתלמת והגיונית. הגיזום יתבצע בהתאם לחוק, ובהתאם לסוג העץ עליו מדובר – בזמן הנכון ביותר בשנה עבורו, ותוך הקפדה על שמירה על בריאות העץ. צריכים גם אתם סיוע בגיזום או כריתת עצים ביפו והסביבה? השאירו פרטיכם באתר ותוך זמן קצר נחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד! 

5/5 - (4 votes)