גיזום עצים בטיפוס

גיזום עצים בטיפוס
תוכן עניינים

גיזום עצים בטיפוס

להגיע גם לצמרות העצים: הכל על גיזום עצים בטיפוס

עצים הם חלק בלתי נפרד מהתשתית הבריאה של כדור הארץ; הם מספקים לנו יופי ואסתטיקה, פירות למאכל, תכונות המסייעות לרפואה וכמובן אוויר נקי לנשימה.

כמעט בכל מקום אליו נפנה ניתקל בעצים מסוגים שונים, אך עם כל היופי והאסתטיקה לעתים העצים עלולים להפוך לסכנה ממשית עבורנו. גיזום עצים בטיפוס הוא פעולה המתבקשת ברגע שענפי העץ הגבוהים מתחילים להכביד עליו, והופכים את העץ למפגע פוטנציאלי.

אבל איך זה עובד? מתי צריך להזמין את גוזמי העצים וכל כמה זמן יש לגזום את העצים? על כל אלו, במאמר הבא.

גיזום עצים בטיפוס

מתי יש לבצע גיזום עצים בטיפוס

  • גיזום ענפים יבשיםגיזום עצים גבוהים יותר מאופיינים לעתים בענפים יבשים שנמצאים בנקודות שאי אפשר להגיע אליהן סתם כך. יש צורך במכשור מיוחד על מנת לבצע גיזום עצים בטיפוס ולהגיע בקלות לאותם ענפים סוררים, לגזום אותם ולהסיר את הסכנה מעל העוברים והשבים.

 

  • גיזום גם לטובת העץ – העצים משקיעים את האנרגיה שלהם בכדי להניב פירות ולצמוח עוד ועוד. כשיש יותר מידי ענפים יבשים, העץ חייב לנתב את אותה אנרגיה לאותם ענפים בכדי לעזור להם לשרוד. במקומם שתהיה חלוקה שווה של אנרגיה בין כל חלקי העץ, הענפים הבריאים לא מצליחים לקבל את מנת האנרגייה שנדרשת עבורם, וגם הם נובלים. בסופו של דבר העץ כולו לא ישרוד, כך שהסרת אותם ענפים יבשים מאפשרת לעץ לנתב את האנרגיה שלו באופן יעיל יותר.

 

  • כשהעץ מהווה סכנה – עצים צומחים וגדלים, עד שבשלב מסוים הענפים, הפירות והעלים שלהם עלולים להכביד עליהם עד כדי כך שהם נוטים הצידה עד לסכנת נפילה. בדרך כלל העיריות דואגות לגזום עצים כאלו, אבל גם אזרחים שעוברים במקום ומזהים את הסכנה רצוי שידווחו על כך. במקרה זה, יגיעו למקום אנשי מקצוע שיטפלו בעץ במהירות ויהפכו את המקום לבטוח יותר עבור העוברים והשבים.

 

ואיך זה מתבצע?

ישנן 2 דרכים עיקריות לבצע גיזום בגובה:

  • גיזום בעזרת מנוף – מנופי סל מתקדמים שמביאים את איש המקצוע לגובה המתאים יחד עם כלים ומכשירים שונים המסייעים לבצע את העבודה בקלות ובמהירות. מי שמפעיל את המנוף ומבצע את הגיזום הם כמובן אנשי מקצוע המחזיקים ברישיונות המתאימים.

 

  • גיזום עצים בטיפוס – לעתים אין צורך להשתמש במנוף, אלא רק בכמה חבלים ועזרים שונים בעזרתם גוזמי העצים יוצאים לסוג של סנפלינג מקצועי בכדי להצליח להגיע לחלקים בעץ שאי אפשר להגיע אליהם כשמשתמשים במנוף; נקודות צרות יותר, אל תוך החלקים הפנימיים יותר של העץ בכדי להסיר ענפים ולאפשר לשמש לחדור פנימה, ועוד.

 

ולמה לבחור דווקא בנו?

חברת גיזום 4 יו מתמחה בגיזום וכריתה של עצים, כולל גיזום עצים בטיפוס והיכרות עם מגוון רחב של זני עצים והטיפול הנכון עבור כל אחד מהם.

אנחנו יודעים שכאשר לקוח מחפש שירותי גיזום בטיפוס או כריתת עצים מחיר יהיה פרמטר קריטי עבורו ובשל כך מתחייבים להצעת מחיר משתלמת במיוחד לעבודה מקצועית מא' ועד ת' – עוד משלבי הייעוץ הראשוניים ובחינת השטח ועד לביצוע העבודה בפועל.

התקשרו כבר עכשיו או השאירו פרטים באחד מטפסי יצירת הקשר באתר ואנשי המקצוע שלנו ישמחו לסייע לכם בהקדם האפשרי!

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: גיזום עצים גבוהים.

גיזום עצים בטיפוס

4.6/5 - (7 votes)