גיזום עצים בבת ים

תוכן עניינים

גיזום עצים בבת ים

גיזום וכריתת עצים בבת ים

גיזום עצים בבת ים

עבודות הגינה שלכם צריכות לכלול גם גיזום של העצים והשיחים ובעת הצורך גם כריתה, זאת על מנת למנוע צמיחת יתר שעלולה לא רק להרוס את העיצוב והאסתטיקה של הגינה אלא גם להפוך לסכנה של ממש עבור המשתמשים בגינה. שיחים שגדלים פרא עלולים לפצוע ילדים שמתרוצצים בגינה, ועצים שצומחים גבוה מידי ולרוחב מידי קורסים לעתים תחת כובד הפירות, הענפים והעלים הצומחים עליהם. 

גיזום וכריתה בזמן יבטיחו צמיחה בריאה ויעילה יותר של הצמחייה שבגינה, ועל הדרך גם יבטיחו שהיא תישאר אסתטית, מטופחת ומעוצבת למשעי.

מדוע יש לבצע גיזום עצים בבת ים

גיזום עצים בבת ים הוא חלק בלתי נפרד מטיפוח הגינה ולרוב יתבצע בעונת האביב או יותר פעמים בשנה, הכל תלוי בסוג הצמחייה המדוברת; כל עץ מניב פרי בתקופה אחרת, כך שבהתאם לתקופה המדוברת יש לבצע את הגיזום. אם ניקח לדוגמא עצי הדר שפירותיהם צומחים כאמור בחורף, אזי הגיזום יצטרך להתבצע בתקופת הקיץ בכדי לאפשר לעצים מספיק זמן לנתב את האנרגיה שלהם עבור הצמחת פירות. 

בנוסף, גיזום העץ מסייע לשמש לחדור לתוך החלקים הפנימיים שלו וכך לקבל את כל האנרגיה הנדרשת בשביל הצמיחה שלו. אם כל זה לא מספיק, הרי שיש לציין את היתרון הגדול ביותר של גיזום; ממש כמו שאנו נוהגים לבקר אצל הספר מידי תקופה ו"להסיר קצוות" בכדי לאפשר לשיער לצמוח טוב יותר, מאותה סיבה נהוג גם לבצע גיזום לעץ מידי תקופה.

מתי יהיה עליכם לבצע כריתת עצים בבת ים

כריתת עצים בבת ים היא לא פעולה רגילה שמתבצעת בכל גינה אלא רק במקרה הצורך. אם העץ מפריע לחיים במקום או מסכן אותם, יהיה צורך לבחון כריתה מקצועית. הדבר נכון הן לגבי עצים שצומחים בגינות פרטיות והן עבור עצים בשדרה שבמרכז הערים לדוגמא. העניין הוא, שהחוק בישראל אוסר על כריתה של עצים בלי הבטחה לכך שהם יישתלו בשנית במקום אחר. זוהי דרך נהדרת לוודא שבישראל תמיד יהיו עצים שיהפכו את הסביבה לנקייה וירוקה יותר, כך שכדי לכרות את צריך קודם כל לבקש אישור מיוחד מהרשויות המקומיות ולתת ערובה לכך שהעץ יישתל בנקודה אחרת. 

פניה לבעל מקצוע מנוסה

כדי לקבל פניה מבעל מקצוע מנוסה, בעל מכשור חדיש ותודעת שירות גבוהה, כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את פרטיכם באתר! בתוך זמן קצר אחד מאנשי הצוות המקצועיים של גיזום 4 יו יחזור אליכם במהירות בכדי לשמוע מכם פרטים נוספים, ולקבוע מתי יגיע עד אליכם על מנת לבחון את השטח בעצמו. אז למה אתם מחכים?! 

5/5 - (6 votes)