גיזום עץ תות

גיזום עץ תות
תוכן עניינים

גיזום עץ תות

גיזום עץ תות

גיזום עץ תות – עצים מרשימים בעלי פירות אהובים

אחד העצים המרשימים ביותר, הוא עץ התות. הוא גבוה, מעניק הצללה למרחב גדול ומעל לכל, הוא מניב פירות מדהימים בטעמם. כדי לאפשר לו להגיע למלוא הדרו, יש להקפיד על גיזום עץ תות אחת לתקופה בעזרת אנשי מקצוע בעלי וותק וניסיון, שמכירים היטב את העץ שלצערנו הרב לא רבים מודעים בכלל לעובדה שניתן לגדל בארץ. הסיבה שבגללה לא רבים בישראל מכירים את טעמם הנפלא של הפירות הללו, היא פשוט מכיוון שהם נחשבים לנדירים כאן. מצד שני, יש ישראלים שעבורם כל ביקור באירופה הוא סיבה לקנות כמה סלסלאות של תותים שחורים, אוכמניות ועוד, ולנשנש בהנאה עד החזרה לארץ.

קצת על גיזום עץ תות ופירות היער האהובים

אחד היתרונות הגדולים של עץ התות הוא שהוא דורש טיפול מינימלי בלבד. מובן שכמו כל שאר סוגי העצים, גיזום עץ תות הוא הכרחי על מנת לאפשר לו לצמוח לגובה ולהניב פירות מתוקים ואיכותיים יותר כך שיש להקפיד על גיזום בזמן הנכון ובאופן עקבי.

יתכן שאתם מעט מבולבלים שכן כמו שכבר אמרנו, עבור רבים ידוע שתותים לא צומחים על עצים. ובכן, טעות! כאן מדובר בתותי יער שניתן למצוא במגוון סוגים:

  • תות יער שחור – עצים אלו הגיעו מאסיה ומתאימים לגידול באיזורים חמים יותר, למשל אצלנו.
  • תות יער אדום – תותים אלו הגיעו מצפון אמריקה, ומשגשגים בעיקר בקרקעות עשירות ונמוכות יותר.
  • תות יער לבן – אורח חייהם של עצי התות הלבן קצר מאוד והם מתאפיינים בצמיחה מהירה. עצים אלו מקורם בסין, כשעם השנים התגלה שפירותיהם הם המאכל המועדף על זחלי טוואי המשי. כך, בעת העתיקה תירבתו הסינים את עצי התות הלבן עבור תעשיית המשי במדינה.

בישראל ניתן למצוא בעיקר עצי תות שחור, כשבמשתלות ושדות מסוימים מגדלים גם את התות האדום. לגבי גידול העצים, כדאי לדעת שמלבד נושא הגיזום העצים הללו לא דורשים יותר מידי עבודה; הם יחזיקו מעמד בתקופות היבשות (אבל לא יתנגדו להשקייה מידי פעם), והם נחשבים לנקיים יותר מרוב העצים כנגד מזיקים ומחלות.

האם אפשר לגדל עצי תות בבית?

מפאת גודלם, נכון לומר שפחות מומלץ לגדל את העץ התות בגינה הפרטית הקטנה שלכם. מדובר בעץ שכעבור מספר שנים מגיע לגובה עצום שייתכן שהוא יתפוס את כל המקום בגינה וגם יעניק צל בנקודות שהייתם מעדיפים שיישארו חשופות לשמש. ההמלצה היא לגדל את עץ התות בשטחים פתוחים יחסית על מנת לאפשר לו להגיע לבגרות מלאה ובריאה יותר, כשמידי פעם נעניק לו חיזוק באמצעות גיזום עץ תות השקייה, ועוד.

כריתת עץ תות

כאמור, כל העבודות השונות הקשורות לשמירה על העץ – כריתת עצים בבית פרטי או גיזום, עבודות בשטחים ציבוריים ועוד, עבורן יש ליצור קשר עם חברה בעלת וותק וניסיון, שעובדיה יודעים כיצד לגשת לכל סוגי העצים השונים ולהעניק להם את הטיפול המסור והמתאים ביותר. אנחנו בגיזום 4 יו מתחייבים לעשות הכל כדי להבטיח שהעצים והצמחים שברשותכם יגדלו באופן בריא ומרשים יותר. עם מכשור מתקדם וידע של שנים רבות, נגיע עד אליכם ונהפוך את החלום שלכם על גינה מטופחת ומרשימה – למציאות. כל שעליכם לעשות זה רק להשאיר לנו פרטים כאן באתר, או ליצור עמנו קשר.

5/5 - (4 votes)