גיזום עץ רימון

גיזום עץ רימון
תוכן עניינים

גיזום עץ רימון

גיזום עץ רימון

גיזום עץ רימון – כה מיוחד עד שמגיע לו מאמר משלו

אחד הפירות האהובים ביותר בישראל ולא רק בחגי תשרי, הוא הרימון. ללא קשר למסורת, מדובר בפרי טעים ובריא שרבים נהנים לגדל בגינה הפרטית שלהם, אבל לא כולם יודעים כיצד לטפל בו. גיזום עץ רימון וטיפול בו באופן כללי, שונים מעט משאר העצים ובדיוק מסיבה זו, חשבנו שמגיע לו מאמר פרטי משלו שיפרט את כל מה שאתם צריכים לדעת עליו.

למה בכלל צריך לבצע גיזום עץ רימון

באופן כללי כדאי לדעת שגיזום עצים הוא פעולה נדרשת עבור כל העצים כולם. ממש כפי שאנו נוהגים מידי פעם "לעשות קצוות" כדי לאפשר לשיער לצמוח בצורה בריאה ונכונה יותר, אותו הדבר נכון גם לגבי העצים. גיזום עץ רימון הוא הכרחי מהסיבות הבאות:

 

  • אסתטיקה – ענפים שבורים עלולים להיות מסוכנים מאוד; רגע אחד קטן של חוסר תשומת לב ואתם עלולים לאבד עין או לכל הפחות לחטוף מכה חזקה בראש. מלבד הצורך לגזום את הענפים הסוררים בכדי לשמור על סביבה בטוחה, הרי שהגיזום מסייע לשמירה על הנראות הכללית של העץ, לעצב אותו כך שהגינה כולה תיראה נקייה ומטופחת והעץ יהיה נגיש יותר עבורכם ברגע שתרצו לקטוף מעט מפירותיו או לגזום כמה ענפים דקים ויבשים.
  • לתפוקה איכותית וטובה יותר – זוכרים שכתבנו על כך שגיזום עצים הוא הכרחי עבור צמיחה טובה יותר? ובכן, זה לא הכל! גיזום עצי פרי מסייע להם לא רק לצמוח נכון, אלא גם להפיק יותר פירות. כך, אם נסיר מהעץ את החלקים היבשים והפוריים פחות שלו, העץ יוכל להקצות את המשאבים שלו לענפים הפוריים יותר ולהפיק פירות באיכות גבוהה יותר, במקום להתאמץ ולהפיח חיים בענפים היבשים. גיזום העץ גם יעזור לקרני השמש להגיע לחלקים הפנימיים שלו שבדיוק כמו שאר חלקי העץ, זקוקים להן בכדי לצמוח.

כיצד מתבצע תהליך הגיזום?

גיזום עץ רימון יהיה חייב להתבצע בעזרת הציוד המתאים. הדבר נכון אגב גם לגבי כל זני העצים האחרים, אבל כאמור, אנחנו עוסקים היום בעץ הרימון. אל תנסו להשתמש בקאטר המעולה שרכשתם לא מזמן, הוא עלול להזיק לעץ יותר מאשר לחסוך לכם כמה שקלים על הזמנת איש מקצוע. בנוסף לכך, אי אפשר לגזום את הענפים בכל זמן – ישנם עצים עונתיים אותם כדאי לגזום רק בתקופה מסוימת, שכן גם עיתוי לא נכון עלול להזיק להם.

אין להתפשר על גיזום פחות ממקצועי

גיזום וכריתת עצים

הרימון הוא עץ סבוך בעל גזעים רבים וענפים רבים עוד יותר, כך שרצוי ומומלץ להעניק לו תספורת מדי חורף על מנת לאפשר לו להניב יותר פירות לקראת תקופת הפריחה שלו. גיזום עץ רימון יהיה חייב להתבסס לא רק על העיתוי ומספר הענפים היבשים שבעץ, אלא גם על הצורך שלנו ובהתאם לגינה בה הוא צומח. כאמור מסיבה זו אין לבצע את העבודה בעצמכם, אלא ליצור קשר עם איש מקצוע המתמחה בעבודות גיזום וכריתת עצים מכל הסוגים השונים, שיודע כיצד לגשת לכל אחד מהם ולהעניק להם טיפול זהיר ואיכותי שיאפשר להם להמשיך ולצמוח, להניב פירות ולקשט את הגינה שלנו.

להזמנת איש מקצוע לעבודות הגיזום והכריתה אצלכם בבית, הנכם מוזמנים להשאיר לנו את הפרטים שלכם.
בתוך זמן קצר תקבלו מאיתנו שיחת טלפון מאחד מאנשי העצים המומחים שלנו, שיבקשו מכם לספר בהרחבה על הצרכים והדרישות שלכם. מחכים לכם!

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: גיזום עץ לימון.

 

5/5 - (8 votes)