גיזום ענפים גבוהים

חץ מונפש
תוכן עניינים

הענפים הארוכים הפורצים מתוך העצים וצומחים בלי כיוון מוגדר מהווים לא פעם סיכון של ממש עבור העץ ועבור האנשים הנמצאים בסביבתו של העץ, ולכן, גיזום ענפים גבוהים זו פעולה הכרחית ונדרשת. בנוסף, ענפים ארוכים מידי שאינם מאוזנים, עשויים לפגוע בשיווי המשקל העץ אשר עשוי לכרוע ולקרוס כאשר מזג האוויר יהיה לרעתו.

הענפים הארוכים דורשים משאבים רבים מהעץ, מה שגורר בהכרח לכך שלא כל חלקי העץ יקבלו את המשאבים המקסימליים הנדרשים. זה כמובן ישפיע באופן ישיר על הצמיחה של העץ על איכות הפירות שלו.
אז כאשר מדובר בעצים נמוכים או אפילו בשיחים, הרי גיזום ענפים גבוהים לא יהיה מורכב מידי. עם זאת תמיד עדיף לבצע את העבודה בעזרת אנשי מקצוע שיודעים איך וכיצד לעשות את הדבר. 

גיזום ענפים בעץ גבוה

גיזום ענפים גבוהים בעץ גבוה, זה כבר סיפור אחר וגם מורכב הרבה יותר. כי מעבר לגיזום שחייב להתבצע, יש כאן את הצורך בהגעה אל הנקודה הגבוהה. מה שאומר שיש צורך בציוד מקצועי מתקדם המיועד לשם כך.

גיזום של ענפים גבוהים נעשה בדרך כלל בעזרת סולם או לחילופין עם מנוף מיוחד המיועד לשם כך.
אנשי המקצוע המציעים את השירות של גיזום עצים מקצועי, הם אלו שיכולים להעניק לכם את המענה המקיף כאשר זה כולל גם את השימוש בכלים המיועדים לגיזום העץ בגובה.

גיזום ענפים גבוהים: איך זה מתבצע שלב אחרי שלב?

אם יש לכם עצים גבוהים בחצר או בגינה, אתם כבר מן הסתם יודעים. לכל סוג ש עץ יש את הזמן שלו ואת העיתוי המדויק לצורך ביצוע גיזום עצים.


ברוב המקרים הגיזום יהיה חייב להיעשות בעונה ספציפית בהתאם לאופי העץ. לרוב מבצעים את הגיזום לקראת עונת החורף כאשר יש חשיבות לגיזום שימנע קריסה בלתי מבוקרת של ענפים ארוכים הנמצאים רחוק מהעץ.
מעבר לכך יעניק הגיזום פוטנציאל טוב יותר לעץ להגיע לצמיחה המרבית והמקסימלית שלו.

ראו גם: כריתת עצים.

מחיר גיזום ענפים גבוהים

גיזום ענפים גבוהים של העץ מתומחר כמובן באופן שונה מגיזום של עצים נמוכים וזאת בשל אופי העבודה. אחרי הכול מדובר בעבודה שמחייבת שימוש בסולם, במנוף או אפילו בציוד סנפלינג.
בעזרת אלו אפשר יהיה להגיע אל הנקודות הגבוהות של העצים ולהגיע לביצוע נכון ומושלם של העבודה כולה.
שווה בהחלט לשלם את המחיר כדי ליהנות בסופו של דבר מעבודה מקצועית שרק תיטיב עם העץ.

יכול לעניין אותך גם:

גיזום שיחים >> | כרסום עץ כל מה שצריך לדעת

באילו מצבים נצטרך לבצע גיזום ענפים גבוהים

גיזום ענפים גבוהים היא למעשה חובה כמעט בכל סוג של עץ. נדיר שיהיה עץ אותו אפשר יהיה לזנוח ועדיין ליהנות ממנו, מהמראה המטופח והנעים שלו ומהתפוקה שתתקבל ממנו.
אם גם אתם מגדלים עץ כזה בחצר או בגינה הפרטיים שלכם, כדאי לכם להיוועץ באנשי מקצוע בתחום הגינון ופשוט לבקש את חוות דעתם בעניין.
לא פעם מתברר כי אכן הגיזום הוא זה שמעניק לעץ את היציבות, את החוזק, את היופי וגם את התפוקה הטובה.

5/5 - (5 votes)