איך לבחור ויטרינה ותריסים לגינה ולשמור על טיפוחה?

חלון מרפסת
תוכן עניינים

איך לבחור ויטרינה ותריסים לגינה ולשמור על טיפוחה?

בשוק הישראלי יש מגוון של ויטרינות ותריסים לגינה אשר מוסיף טוויסט דקורטיבי ותחושה של בית כבר מהשנייה הראשונה. אבל איך תבחרו את הויטרינה ואת התריסים שישדרגו את המבוא לדירה ומדוע חשוב כל כך לדאוג לסביבה הירוקה שמסביב לבית שלכם? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

לפני הכל: צרו צל טבעי בעזרת גיזום נכון של העצים

לפני שאתם מתחילים בבחירה של הויטרינה המתאימה והתריסים הבאים שלכם, חשוב לבצע גיזום יסודי של האזור. בדקו האם לעצים שבגינה יש פירות או עלים אשר עלולים ליפול על הויטרינה ולגרום לכך שהיא פשוט תיראה פחות מרשימה ללא ניקוי יסודי. במידת הצורך, אל תהססו לבצע כריתה של עצים אשר עלולים להפריע ללוק של הויטרינה החדשה או לגרום לכך שהיא תהיה תמיד מלוכלכת

המשיכו בבחירת נכונה של החומרים

כדי שהויטרינות והתריסים שלכם ישתלבו עם העצים, העציצים ושאר הצמחים אשר בגינה – חשוב לבחור בחומרים הנכונים. בחירה בחומר טבעיים כגון אלומיניום, מהווה בהחלט אופציה שכדאי לשקול. תריסים אשר עשויים מחומר זה עשויים להעניק לכם כיסוי משלים למעטפת של העצים ולאפשר לכם לשמור עליהם במצב ראוי לאורך זמן.

שימו לב לגדלים של הויטרינה והתריסים

כדי שהויטרינה תהיה חלק אינטגרלי מהגינה שלכם והתריסים לא יראו מנותקים מקונספט העיצובי שבחרתם, חשוב לשים לב לגודל של כל אלמנט. העדיפו ויטרינות אלומיניום שקופות שיאפשרו לכם לראות את הגינה מכל זווית שאתם נמצאים ותריסים אשר אינם גדולים יתר על המידה. חשוב לדעת שיש מגוון רחב של תריסים ומנגנונים אשר מתאימים לכל סגנון של גינה וממש (אבל) ממש אין טעם להתפשר.

 בדקו את סוג הזכוכית שבויטרינה – לטיפוח קל ומהיר

לסוג הזכוכית אשר בויטרינה יש משמעות אדירה על קלות הטיפוח שלה ועל רמת הבידוד שממנו תזכו. כיום יש מגוון של זכוכיות אשר דוחות אבק ואשר ניתנות לניקוי  באופן קל ומהיר יותר מהויטרינות הישנות שכולנו גדלנו עליהן. בנוסף, ככל שהזכוכית תהיה עבה יותר ( או כזו אשר מורכבת מכמה שכבות עם רווח של אוויר ביניהן), תוכלו לזכות בבידוד אקוסטי איכותי יותר. ללא ספק עניין חשוב כאשר גרים בעיר הגדולה!

קבעו לכם זמנים קבועים לטיפוח וניקיון

כדי שהתריסים ישמרו על הקסם הראשוני שלהם והויטרינה לא תאבד מהיופי שלה, חשוב לבחור זמנים קבועים לניקיון. בחרו יום בשבוע שבו תקדישו זמן לניקוי התריסים והקפידו להסיר אבק מהמסילות או מהמנגנון החשמלי שלהן.

בנוסף, חשוב לא לשכוח לטפח את הגינה כמו שצריך. הזמינו גנן לפחות אחת לחודש כדי שישמור על הפרחים והעצים שלכם, היעזרו בשירותי גיזום עצים כשיש בכך צורך ודאגו להשקות את הדשא, את הפרחים, את העציצים ואת העצים בהתאם לצורך.

*** מאמר זה נכתב באדיבות המומחים של א.מ.ש אלומיניום.

בקרו באתר החברה:   https://aloni-alum.co.il/

5/5 - (4 votes)